Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Po raz pierwszy u św. Doroty

Na koncert laureatów przyszło bardzo wiele osób. Świątynia była dosłownie wypełniona po brzegi. Po laureatach wystąpił zespół El Brzeszczoteros. W ich autorskich aranżacjach zabrzmiały kolędy i pastorałki.

W kościele pw. św. Doroty w Wolanowie odbył się Koncert Finałowy I Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Organizatorem konkursu byli wójt gminy Wolanów Adam Gibała, Gminne Centrum Kultury w Wolanowie oraz parafia pw. św. Doroty. Wystąpiło 8 wykonawców, wyłonionych przez jury podczas eliminacji. W kategorii "soliści szkół podstawowych" wyróżnienie otrzymała Milena Sławińska, trzecie miejsce zajął zdobył Paweł Mazurkiewicz, miejsca drugiego nie przyznano, a pierwsze zdobyła Julia Bugajska. W kategorii "soliści gimnazjum i starsi" przyznano tylko pierwsze miejsce. Zajęła je Zuzanna Seredyn. Wyróżnienie otrzymał Piotr Michta z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym. W kategorii "instrumentaliści szkół podstawowych" drugie miejsce przyznano Piotrowi Sobczakowi i Patrykowi Pucule, a w kategorii "instrumentaliści gimnazjum i starsi" pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Kubiak.

Na koncert laureatów przyszło bardzo wiele osób. Świątynia była dosłownie wypełniona po brzegi. Po laureatach wystąpił zespół El Brzeszczoteros. W ich wykonaniu zabrzmiały kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach.

Po koncercie organizatorzy tego wydarzenia zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, przygotowany przez pracowników Gminnego Centrum Kultury.

– Szczególne podziękowania kierujemy do fundatora nagród Adama Gibały, wójta gminy Wolanów, oraz do ks. Tadeusza Kszczota za pomoc i współpracę podczas organizacji koncertu. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i gościom za obecność. Zapraszamy wszystkich za rok na drugi koncert finałowy Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek – powiedziała Monika Wziątek-Kaim, dyrektor GCK w Wolanowie.

  Koncert otworzyła Monika Wziątek-Kaim, dyrektor GCK w Wolanowie
Archiwum GCK w Wolanowie
  Zuzanna Seredyn – w kategorii "soliści gimnazjum i starsi" zajęła pierwsze miejsce
Archiwum GCK w Wolanowie

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma