Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Bądźmy proroctwem

Bądźmy proroctwem przejdź do galerii

- Zadanie osób konsekrowanych to być mieszkaniem Chrystusa, nieść Jego słowa pełne mocy, Jego władzę wyrzucania złych duchów - mówił bp nominat Piotr Turzyński.

Osoby konsekrowane spotkały się na Mszy św. w radomskiej katedrze  
Osoby konsekrowane spotkały się na Mszy św. w radomskiej katedrze
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Bp Henryk Tomasik, zapraszając siostry, ojców, braci i wszystkie osoby życia konsekrowanego do udziału w uroczystościach związanych XIX Dniem Życia Konsekrowanego, napisał: „W Roku Życia Konsekrowanego święto Ofiarowania Pańskiego, które jest corocznym Dniem Życia Konsekrowanego, nabiera szczególnego znaczenia. Pragniemy zgromadzić się wspólnie na modlitwie dziękczynnej za dar powołania, dać świadectwo nadziei, którą nosimy w sobie, oraz prosić, aby w Kościele i w świecie nie zabrakło ludzi, którzy za skarb bliskości Chrystusa są w stanie dać wszystko”.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego odbywały się w radomskiej katedrze, w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego. Przed Eucharystią osoby życia konsekrowanego spotkały się w budynku duszpasterskim przy ul. Prusa na wspólnej modlitwie liturgią godzin. Mszy św. w katedrze przewodniczył bp Adam Odzimek. Homilię wygłosił bp nominat Piotr Turzyński. Przypomniał w niej, jak piękne karty zapisali w historii Kościoła zakonnicy i siostry zakonne.

A zadanie osób konsekrowanych to być mieszkaniem Chrystusa, nieść Jego słowa pełne mocy, Jego władzę wyrzucania złych duchów. – Świat potrzebuje takich osób. W logo tego roku są trzy słowa: Ewangelia, proroctwo, nadzieja. Są w świecie dzieci, które są smutne, bo miłość rodziców, z której żyją, została zerwana. Te dzieci potrzebują osób, które będą mówić, że jest Miłość wielka. Są młodzi, którzy zwątpili w ideały. Potrzebują ludzi, którzy będą im głosić Dobrą Nowinę i dawać nadzieję. Są w naszym świecie zostawieni małżonkowie, którzy stracili wiarę w miłość, zasmucili się i nie mają zaufania do ludzi. Są starsi, niedołężni, zostawieni, bo nieproduktywni, samotni. Są chorzy, którzy myślą, że życie nie ma sensu. Drodzy ojcowie, bracia, siostry, my wszyscy chrześcijanie, bądźmy dla tych ludzi znakiem Dobrej Nowiny, Ewangelii, bądźmy proroctwem, że jest lepszy świat. Bądźmy dla nich nadzieją, że miłość jest zawsze większa i Bóg ma moc – mówił.

Bp Odzimek, zwracając się do osób życia konsekrowanego, powiedział: – Gorąco się za was modlimy dziś i dziękujemy za waszą obecność wśród nas, za każdą obecność.

Osoby konsekrowane to siostry zakonne, ojcowie i bracia zakonni oraz osoby należące do instytutów świeckich i do indywidualnych form życia konsekrowanego. W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych. W Polsce mamy ich ok. 35 tys. Księża zakonni duszpasterzują w parafiach, służą pomocą w prowadzeniu misji, rekolekcji, są spowiednikami wielu wspólnot. Siostry zakonne pracują w naszych parafiach. Są katechetkami, organistkami, prowadzą kancelarie parafialne, świetlice środowiskowe, przedszkola, szkoły, domy dziecka, domy samotnej matki, okna życia, hospicja, domy rekolekcyjne.

« ‹ 1 › »
Świat potrzebuje takich osób

WIARA.PL DODANE 02.02.2015 AKTUALIZACJA 03.02.2015

Świat potrzebuje takich osób

Osoby konsekrowane spotkały się na Mszy św. w radomskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył bp Adam Odzimek. Po homilii, którą wygłosił bp nominat Piotr Turzyński, osoby życia konsekrowanego odnowiły śluby zakonne. Śpiewał chór sióstr służek NMPN z Mariówki. Eucharystia transmitowana była przez Telewizję Dami i Radio Plus Radom. Zdjęcia: Krystyna Piotrowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Krystyna Piotrowska

|

GOSC.PL

publikacja 02.02.2015 21:03

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • DIECEZJA RADOMSKA
  • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

Polecane w subskrypcji

  • Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
    • Kościół
    • Tomasz Rowiński
    Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X