Nowy numer 28/2018 Archiwum

Potrzebny jak powietrze

– To obiekt na miarę XXI wieku, na który drzewiczanie czekali wiele lat – mówił burmistrz Janusz Reszelewski.

W uroczystości otwarcia Regionalnego Centrum Kultury wzięło udział kilkaset osób. Nie zabrakło wśród nich parlamentarzystów i samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców Drzewicy i regionu, dla których ten obiekt stanie się miejscem pracy i realizacji wielu pasji. Centrum ma nowoczesną salę widowiskową z 300 miejscami, kino cyfrowe, obok tego kilka pracowni, m.in. plastyczną, muzyczną i taneczną.

Są tu biblioteka z kawiarenką internetową, studio nagrań i ośrodek dokumentowania tradycji regionalnej. – Ten obiekt był tu potrzebny jak powietrze – mówiła obecna na otwarciu Elżbieta Radziszewska, wicemarszałek Sejmu RP. Obiekt poświęcił proboszcz ks. kan. Adam Płuciennik. Po przecięciu wstęgi na otwarcie centrum i po części oficjalnej odbył się pierwszy koncert, który w sali widowiskowej dał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma