Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ojciec święty zadzwonił do abp. Zimowskiego

Papież Franciszek rozmawiał telefonicznie z chorym biskupem seniorem diecezji radomskiej.

Papież zadzwonił do chorego abp. Zygmunta Zimowskiego, który pod koniec grudnia 2014 roku trafił do jednej z warszawskich klinik. Biskup senior diecezji radomskiej oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych musiał być operowany.

Abp Zimowski informację o telefonie od ojca świętego przekazał w obecności dziennikarzy Radia Plus Radom i "Gościa Niedzielnego". - Usłyszałem w słuchawce głos: "Tu mówi papież Franciszek" - mówił wyraźnie wzruszony biskup senior diecezji radomskiej.

- Ojciec święty zapewnił o bliskości serca i codziennej modlitwie w mojej intencji. Byłem bardzo wzruszony. Podziękowałem i zapewniłem papieża Franciszka, że moje cierpienia i słabości ofiaruję w intencji Kościoła i ojca świętego - relacjonował abp Zimowski. Na koniec papież wspomniał o zbliżającym się Światowym Dniu Chorego.

- Usłyszałem, że w najbliższą środę ojciec święty pozdrowi wszystkich chorych i cierpiących oraz tych, którzy pochylają się nad ludzkim cierpieniem. Udzielił mi również błogosławieństwa i powiedział na koniec, że na wzór Jezusa mamy być blisko chorych - opowiadał abp Zygmunt.

Abp Zimowski pod koniec stycznia opuścił Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie przebywa na oddziale rehabilitacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy