Nowy numer 44/2020 Archiwum

Podaruj cząstkę siebie

Msze św. sprawowane będą w kaplicach trzech radomskich szpitali. Krew będzie można oddać w ramach akcji "Podaruj kroplę miłości".

Już jutro, 11 lutego, obchodzimy XXIII Światowy Dzień Chorego. - Tradycyjnie w Radomiu będziemy przeżywali go dwojako. Zapraszamy na Msze św., które będą sprawowane w radomskich szpitalach, i do oddawania krwi w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - wyjaśnia ks. Robert Kowalski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

W związku z Dniem Chorego Radomskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz Caritas Diecezji Radomskiej inaugurują kolejny rok kampanii społecznej "Podaruj kroplę miłości". Prowadzą ją od 2012 r. Są to zarówno akcje mobilne, jak i stacjonarne w siedzibach regionalnych centrów lub w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach parafialnych.

- Od 2012 r. do chwili obecnej zorganizowaliśmy 151 akcji poboru krwi. Krew oddały 3594 osoby; zgłosiło się ponad 4100, ale z przyczyn zdrowotnych nie wszyscy mogli być dawcami. Do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy 1613 litrów tego bezcennego leku. Dziękuję wszystkim, którzy oddali krew. Szczególnie chcę podziękować księżom proboszczom, z którymi współpracujemy - mówi Józef Waniek, dyrektor RRCKiK.

Krew będzie można oddać 11 lutego w siedzibie centrum w Radomiu przy ul. Limanowskiego 42 od 7.00 do 13.00. - Krew jest najszlachetniejszym darem cząstki samego siebie. Tego leku nie da się niczym zastąpić, dlatego nie bądźmy obojętni - apeluje ks. R. Kowalski.

11 lutego kapelani zapraszają na Msze św. do radomskich szpitali. O 9.30 Mszy św. w kaplicy szpitala psychiatrycznego (ul. Krychnowicka 1) będzie przewodniczył ks. Mirosław Kszczot, przy ul. Tochtermana o 10.00 ks. Piotr Walkiewicz, a na Józefowie o 13.00 ks. prał. Edward Poniewierski. - Potem udamy się na wybrane oddziały do chorych, aby tam wraz z nimi modlić się i prosić o potrzebne łaski dla nich, czy to zdrowie, czy cierpliwość w chorobie. Kto może i chciałby solidaryzować się z chorymi oraz rodziny chorych zapraszamy do wspólnej modlitwy - zachęca ks. Mirosław Bandos, kapelan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama