Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zakochani w… nauce

– Jeśli sportowcy mają swą galę, to nasze spotkanie też może być taką galą. Można ją nazwać galą mistrzów edukacji – mówił wiceprezydent Karol Semik, odpowiedzialny za szkolnictwo i edukację w mieście.

U prezydenta Radomia razem ze swymi nauczycielami, wychowawcami i dyrektorami szkół stawiło się osiemnastu najlepszych uczniów szkół średnich oraz laureaci olimpiad przedmiotowych. Zostali odznaczeni wyróżnieniami i nagrodami. Nagrodę 58 tys. zł otrzymał radomski Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte. Nagrodę przeznaczą na wyposażenie pracowni oraz urządzenie stanowisk egzaminacyjnych potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Radomski „Elektronik” jest jedną z najlepszych szkół technicznych w Polsce. Według 17. Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika Perspektywy uplasował się na 6. miejscu w Polsce i 1. na Mazowszu wśród techników.

– Edukacja jest jedną z najmocniejszych stron naszego miasta. Możemy poszczycić się wysokim poziomem kształcenia praktycznie w każdej dziedzinie, od szkolnictwa artystycznego, poprzez nauki humanistyczne i ścisłe, po szkolnictwo zawodowe. Serdecznie wam gratuluję, bo wiem, ile to kosztuje pracy. Liczę bardzo, że wasze pasje i zainteresowani będą rozwijane i że wasza sława będzie związana z tym, że będziecie promować Radom, jako dobre miejsce do życia - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Radosław Kotowicz, dyrektor „Elektronika” nie krył radości i dumy: – Takie chwile nie zdarzają się często. One są owocem wkładu uczniów i ich zdolności, ale także wsparciu nauczycieli, wychowawców i – co ważne – rodziców oraz firm, które z nami współpracują – mówił. – Z tą nagrodą wiąże się pewna anegdotyczna sytuacja. Pod koniec grudnia przyszedł do mnie, jako odpowiedzialnego za oświatę Radosław Kotowicz, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych z prośbą o dofinansowanie ostatniego etapu wyposażenia pracowni. Szkoła włożyła już 150 tys. i brakowało 58. No i stąd wysokość nagrody – wyjaśnił Karol Semik.

Z tego grona Radom może być dumny.

Adrian Naruszko, laureat II miejsca XL Olimpiady Wiedzy Technicznej, 

Damian Lesiak, laureat IV miejsca XXVI Olimpiady Filozoficznej,

Filip Plata, laureat IV miejsca LXII Olimpiady Fizycznej,

Konrad Kaczmarczyk, Patryk Król, Mateusz Kuszewski i Katarzyna Wolska, laureaci XL Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości,

Karolina Nogalska, laureatka XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Mikołaj Brusik, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950. Od Strzelców i Legionistów do Żołnierzy wyklętych”,

Michał Piastowicz, laureat VI Ogólnopolskiego Konkursu o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy,

Wioletta Walczak i Karolina Spólna, finalistki XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego, Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”,

Aneta Tkaczyk, laureatka w kategorii malarstwa w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspirowane wsią”,

Aleksandra Młynarska, laureatka 6. Ogólnopolskiego Biennale „Pejzaż ludzki”,

Bartosz Sujka, Maciej Dobrzański, Bartosz Kołsut i Piotr Zarzyka, zdobywcy szeregu nagród  w konkursach muzycznych w Polsce i zagranicą.

Od lewej: Karol Semik, wiceprezydent Radomia, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Radosław Kotowicz, dyrektor ZSE, i Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta   Przekazanie nagrody radomskiemu „Elekrotnikowi”
Od lewej: Karol Semik, wiceprezydent Radomia, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Radosław Kotowicz, dyrektor ZSE, i Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma