Nowy numer 49/2020 Archiwum

Teatralne rekolekcje od ponad 40 lat

Aktorzy Teatru Dramatycznego, działającego przy sanktuarium w Kałkowie-Godowie, w okresie Wielkiego Postu wystawiają misteria męki Pańskiej. W ten sposób przygotowują widzów do głębokiego przeżycia świąt Zmartwychwstania.

W sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie od ponad 40 lat wystawiane są misteria męki Pańskiej. W auli Jana Pawła II występuje prawie 50 aktorów amatorów z Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali. Wielu z nich od lat związanych jest z misterium. Część obsady się zmienia, ale to dodaje spektaklowi świeżości i sprawia, że wydarzenia sprzed ponad 2000 lat przedstawiane są w nieco inny, bardziej zrozumiały dla współczesnego widza sposób.

Misteria na stałe wpisały się już w wielkopostną tradycję sanktuarium. W tym roku spektakl będzie wystawiany od pierwszej soboty Wielkiego Postu do soboty przed Niedzielą Palmową włącznie o 15.30.

- Serdecznie zapraszam na te teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem Bożej miłości, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Radość jest tym większa, że aktorzy należą do naszej wspólnoty parafialnej. Już od wielu lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła. Wystawiane przez wiele lat misterium męki Pańskiej w naszym sanktuarium jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - zachęca do obejrzenia sztuki ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium.

Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem, należy wcześniej zgłosić w informacji sanktuarium chęć uczestnictwa (tel. 41/272 18 88). Ci, którzy będą chcieli zatrzymać się tu na noc, mogą zarezerwować miejsce w Domu Pielgrzyma telefonicznie (660 158 239).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama