Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ile kosztuje życie?

Sam zdecyduj, na co idą twoje podatki. Możesz pomóc m.in. chorym, starszym i dzieciom. Warto to zrobić.

Caritas Diecezji Radomskiej w 2014 r. udzieliła pomocy 660 chorym (leki, opieka, sprzęt), 2000 dzieci (leczenie, wypoczynek, adopcja), 72 tysiącom głodnych (gorące posiłki, paczki żywnościowe), 1225 zagubionym (porady psychologiczno-prawne) i 170 bezdomnym.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się w ubiegłych latach przekazać 1 proc. swojego podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku również będziemy prowadzić akcję pod hasłem „Ile kosztuje życie?” i przyglądać się szczególnie osobom chorym i cierpiącym – powiedział ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

Za pieniądze, które zostały przekazane do radomskiej Caritas w ramach 1 proc., kupiono między innymi 31 nowych łóżek sterowanych elektrycznie, przeznaczonych dla osób obłożnie chorych. Obecnie w Wypożyczalni Sprzętu Medycznego im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Radomiu znajduje się 200 takich łóżek. Wypożyczalnia jest wspólnym dziełem Caritas Diecezji Radomskiej, Fundacji „Dać sercom nadzieję” i Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Można tu wypożyczyć, obok łóżek, koncentratory tlenu, ssaki, materace, balkoniki, wózki inwalidzkie i kule łokciowe. Wypożyczalnia działa od 1 lutego 2005 r. Znajduje się w części magazynu przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 15.

Jak mówi ks. Robert, zapotrzebowanie na różnego typu sprzęt medyczny jest ogromne. Pojawił się pomysł, aby powstały filie wypożyczalni sprzętu medycznego w innych miastach.

Caritas Diecezji Radomskiej oferuje pomoc w rozliczaniu zeznań podatkowych za 2014 r. Chętni mogą zgłaszać się w Radomiu w budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Malczewskiego 1 od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 12 oraz w Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w godz. od 13 do 16. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: (48) 365 29 28 i (48) 365 29 29.

Swój podatek można przekazać radomskiej Caritas, wpisując w PIT numer KRS 0000222733.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma