Nowy numer 25/2018 Archiwum

Najlepsi stratedzy

Zwycięzcą został ks. Wojciech Sola z Wojnicza, parafii w diecezji tarnowskiej.

Szachowe mistrzostwa zostały rozegrane w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. Rozgrywki zorganizowali ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium, i pracujący w Kałkowie pasjonat szachów ks. Stanisław Dębowski.

– Do sanktuarium przyjechało 12 kapłanów diecezjalnych oraz zakonnych z różnych stron Polski. Przy szachownicach zasiedli stratedzy tej królewskiej gry z archidiecezji przemyskiej, z diecezji sandomierskiej, rzeszowskiej, tarnowskiej, zamojsko-lubaczowskiej oraz z różnych zgromadzeń zakonnych – informuje br. Przemysław Rębowski.

Pierwsze miejsce zajął ks. Wojciech Sola z Wojnicza w diecezji tarnowskiej, drugie – ks. Mirosław Mejzner z Ołtarzewa (pallotyn), a trzecie – ks. Stanisław Bąk z Węgierki w archidiecezji przemyskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma