Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sakra - ostatnie odliczanie

Transmisję na żywo z Mszy święceń biskupich ks. Piotra Turzyńskiego przeprowadzą Radio Plus Radom oraz Telewizja Dami na swojej stronie internetowej.

Ta informacja ucieszy tych, którzy nie będą w stanie uczestniczyć w uroczystości sakry w radomskiej katedrze (sobota, godz. 11).

Przypomnijmy, że głównym konsekratorem biskupa nominata będzie abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Współkonsekratorami będą abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, oraz bp Henryk Tomasik, który wygłosi homilię.

- To dużej rangi uroczystość, nie tylko dla duchowieństwa, ale również mieszkańców Radomia. Biskup nominat, bo taki tytuł obowiązuje do momentu święceń, bardzo ciepło wyraża się o naszym mieście, które jest jego miastem rodzinnym. Dajmy więc wyraz naszej wdzięczności i bądźmy obecni podczas sobotnich uroczystości - mówił podczas konferencji ks. dr Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

W związku z sobotnimi uroczystościami od godzin porannych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w okolicy katedry. Wzdłuż parku Kościuszki zostanie zamknięta ul. Mickiewicza, gdzie zaproszeni goście będą mogli pozostawić samochody. Miejsca parkingowe będą też zarezerwowane przy pobliskich ulicach.

Do tej pory, choć lista nie jest jeszcze zamknięta, udział potwierdziło 20 arcybiskupów i biskupów, między innymi abp Stanisław Budzik z Lublina, bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza, bp polowy Józef Guzdek oraz bp Marian Florczyk z Kielc.

- Uczestnicy uroczystości otrzymają jako pomoc w czasie liturgii i zarazem pamiątkę sakry książeczkę zawierającą przebieg całej Mszy św. z obrzędem święceń biskupich oraz sylwetkami bp. Turzyńskiego i jego konsekratorów - mówił ks. Tomasz Herc, główny ceremoniarz uroczystości, wręczając tę książeczkę dziennikarzom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama