Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Kurs Alpha w DA

- Jeśli w twojej głowie pojawiają się pytania o sens życia, sam nie wiesz, w co wierzysz, albo dawno już przestałeś chodzić do kościoła, to ten kurs stworzony jest specjalnie dla ciebie - zachęcają do udziału organizatorzy.

Duszpasterstwo Akademickie organizuje kolejną edycję kursu Alpha. Mogą w nim uczestniczyć osoby od 18 do 30 roku życia.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o 19.00 w siedzibie DA przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. Do tej pory zorganizowali ok. 10 kursów. W każdym z nich uczestniczyło od 50 do 70 osób.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca, ale jeszcze na kolejnych dwóch można dołączyć do grupy.

- Kurs Alpha to znana w Kościele forma ewangelizacji. Chcemy zaprosić studentów do odkrycia głębi, radości swojej wiary. Zapraszamy  wszystkich w wieku studenckim i okołostudenckim - mówi ks. Artur Chruślak, duszpasterz akademicki.

Każde spotkanie rozpoczyna się wspólną kolacją. Wtedy jest czas na poznanie się i rozmowę. Później jest wykład na temat dotyczący wiary i dyskusja w małej grupie.

- Ten kurs najbardziej trafia do ludzi, którzy w życiu stracili kontakt z Panem Bogiem, zaniedbali swoją wiarę. Próbowali wielu rzeczy, które nie dały im szczęścia. Możemy im dać poczucie wspólnoty, bycia razem i wspólnego odkrywania Pana Boga z takiego poziomu, na jakim są, nie narzucając niczego, nie stawiając na początku żadnych wymagań, poza tym, żeby akceptowali tych, z którymi są w grupie - wyjaśnia ks. Artur.

- Nawet jeżeli ktoś przychodzi jako niewierzący, chcąc poszukać usprawiedliwienia dla swojej niewiary, to też go przyjmujemy i szukamy wspólnie odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące życia. Przez to dochodzimy do odpowiedzi, które w pełni daje nam tylko wiara - dodaje.

Każdy, kto chciałby się zapisać, może przyjść na spotkanie lub wysłać mejla na alfa.zapisy@wp.pl.

Organizatorzy zachęcają do udziału w kursie. Wyjaśniają, że kurs Alpha to:

A (Anyone) - dla każdego, każdy może wziąć udział.

L (Learning and Laughter) - nauka i dobry humor. Połączenie tych dwóch sprawia, że nie jest nudno.

P (np. pomidorowa) - posiłek, aby się dobrze słuchało.

H (Helping one another) - wzajemna pomoc jeden drugiemu kluczem do umacniania przyjaźni.

A (Ask Anything) - pytaj o wszystko, żadne pytanie nie jest zbyt proste lub zbyt trudne, aby je zadać.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma