Gość Świdnicki 26/2019 Archiwum

Kultura jest drogą do wiary

Koncert zespołu "U Studni" zainaugurował działalność sali koncertowej w Oratorium Księży Filipinów, znajdującej się pod radomskim kościołem Matki Bożej Królowej Świata. Ci sami muzycy zagrali również w rocznicę tamtego wydarzenia.

W Oratorium Księży Filipinów jest 336 miejsc siedzących. To jedna z największych sal koncertowych w Radomiu. Szczególne podziękowania, dyplomy i okolicznościowe medale otrzymali ci, którzy byli fundatorami krzeseł.

Nawiązując do koncertu i tekstów piosenek, ks. Poniewierski mówił: – Poezja, którą usłyszymy, ma to do siebie, że także łączy ludzi. W poezji są takie tematy, które sięgają poza uchwytną rzeczywistość. Chcą nas przenieść w świat, który gdzieś istnieje, który jest wyczuwalny intuicyjnie, ale go nie dotykamy. Tęsknimy za nim. Ciągle wybiegamy gdzieś w świat nieokreślony, niedający się nazwać. Poezja nam w tym pomaga. Także i ta śpiewana. Jest w tej poezji szereg sformułowań, w których ujawnia się dynamizm wewnętrzny człowieka. Warto wołać: "Staraj się innym czynić dobrze".

O tekstach, które napisał Adam Ziemianin, a wyśpiewali podczas koncertu muzycy z zespołu "U Studni", tak powiedział jeden z wykonawców: – One są o ludziach, miejscach, o stanie duszy, tęsknotach, potrzebach. Gdyby zastosować wspólny mianownik dla treści zawartej w tej wyśpiewanej poezji Adama Ziemianina, można by użyć jednego słowa. To słowo to "miłość".

Zespół „U Studni” ma już w Radomiu swoich fanów. Świadczyła o ty wypełniona po brzegi sala oratorium.

Podziękowania i okolicznościowy medal od ks. Mirosława Praska otrzymał m.in. architekt Wojciech Gęsiak   Podziękowania i okolicznościowy medal od ks. Mirosława Praska otrzymał m.in. architekt Wojciech Gęsiak
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL