Nowy numer 33/2018 Archiwum

Usłysz mój głos...

W radomskim kościele pw. Świętej Trójcy odbył się Koncert Wielkopostny, promujący nową płytę zespołu Gaudeamus. - Ta muzyka wypływa z naszych serc - mówi Daniela Czerwińska, kierownik grupy.

Najnowsza, piąta już płyta zespołu Gaudeamus nosi tytuł „Usłysz mój głos...”. Nagrywano ją w Radomiu podczas koncertu w kościele pw. Świętej Trójcy, w kościele pw. Chrystusa Króla i w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego. Jej promocja odbyła się w kościele pw. Świętej Trójcy, przy którym zespół działa od niemal 23 lat.

– Płyta jest o mocnym zabarwieniu wielkopostnym. Znajdują się na niej pieśni współczesne oraz tradycyjne. Słychać tam bardzo dużo muzyki instrumentalnej. Ta muzyka wypływa z naszych serc – mówi Daniela Czerwińska, kierownik zespołu.

Promocja nowego krążka połączona była z Koncertem Wielkopostnym. Jego słuchacze ciasno wypełnili świątynię. Na płycie znalazło się 19 utworów. Śpiewają: Daniela Czerwińska, Agata Bilska, Dorota Zrobek, Anna Mizera, Beata Fedorowicz, Marlena Beresińska i Magdalena Pastuszka. Na instrumentach zagrali: Eliza Prokop-Perzyńska (skrzypce), Marlena Beresińska (altówka), Tomasz Perzyński (instrumenty klawiszowe), Mateusz Murawski (gitara akustyczna), Hubert Bilski (gitara basowa), Michał Smorongiewicz (klarnet) i Mariusz Kowalski (duduk, fletnia pana, flet amerykański, flet ukraiński, flet hulusi, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne).

Założycielem i kierownikiem zespołu Gaudeamus jest Daniela Czerwińska. Grupa wywodzi się z parafialnej scholi, do której w 1992 r. dołączyli instrumentaliści. Zespół tworzy 15 osób. W sekcji wokalnej jest 8 kobiet, w sekcji instrumentalnej – 7 muzyków. Jak mówi pani Daniela, często na koncertach muzycznie wspomagają ich przyjaciele. Gaudeamus ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w kraju i za granicą – w Niemczech, Austrii, na Litwie, we Włoszech (zespół grał w Castel Gandolfo dla papieża Jana Pawła II), Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Gaudeamus zaprasza na kolejne Koncerty Wielkopostne. Pierwszy odbędzie się w radomskiej katedrze 8 marca o 19.00. Drugi, również w Radomiu, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata – 29 marca o 16.00.

  Do najnowszej płyty zespołu okładkę zaprojektował instrumentalista Mariusz Kowalski
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma