Nowy numer 21/2018 Archiwum

Tomek Kamiński zaśpiewa w Pionkach

W najbliższą niedzielę, 8 marca o 19.00, w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 zaśpiewa Tomek Kamiński.

  Podczas koncertu rozprowadzane będą cegiełki, a zebrane pieniądze umożliwią młodym z Kresów Wschodnich udział w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.

Dla wielu młodych ludzi z państw Europy Wschodniej i Zakaukazia ŚDM, które już za rok odbędą się w Polsce, to najbardziej dostępne z dotychczasowych spotkań młodych. Jednak wielu z nich nie będzie mogło przyjechać z przyczyn finansowych. Dla Polaków to wyjątkowa możliwość pomocy młodzieży ze Wschodu w zrealizowaniu marzenia o przyjeździe do Polski i udziale w spotkaniu. Dlatego powstał "Bilet dla Brata" - dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu.

Tomek Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego, określanego jako piosenka autorska. Tworzą go artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Wraz z zespołem składającym się ze znakomitych muzyków jazzowych T. Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto. Wystąpił na Downsview dla około miliona młodych pielgrzymów z całego świata tuż przed spotkaniem z Janem Pawłem II. Śpiewał również na festiwalu "Mahutny Boża" w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech oraz dla Polaków mieszkających w USA.

Organizatorami koncertu są parafia św. Barbary w Pionkach i Rada Rycerzy Kolumba 15631 im. św. Michała Archanioła w Pionkach.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma