Nowy numer 33/2018 Archiwum

O. Vadakkel będzie na inauguracji

O. Joseph Vadakkel został opiekunem duchowym wspólnoty modlitewnej prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości pod patronatem Jana Pawła II.

– Pomysł założenia wspólnoty, która zgromadzi prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości, pojawił się po spotkaniu z o. Josephem Vadakkelem podczas rekolekcje w ośrodku w Jedlni w ubiegłym roku. W czasie rozmów z ojcem poruszane były kwestie duchowe, ale i te związane z pracą. To wtedy rekolekcjonista zaproponował, żeby stworzyć wspólnotę prawników. Podzieliłam się tym pomysłem ze znajomymi w pracy i – ku mojemu zaskoczeniu – okazało się, że jest potrzeba takich spotkań, na których można porozmawiać na nurtujące nas tematy oraz pomodlić się, uczestniczyć w Eucharystii czy adorować Najświętszy Sakrament – mówi Anna Szymańska, prawniczka.

Jak dodaje, są przynajmniej dwa powody, dla których taka wspólnota powinna powstać: tam, gdzie dwóch się modli, tam jest Pan Bóg – to po pierwsze, a po drugie – środowisko prawników też potrzebuje wsparcia, i tego duchowego, i tego, które można uzyskać, spotykając się w gronie osób mających podobne spojrzenie także na kwestie religijne. Inauguracyjno-formacyjne spotkanie prawników, pracowników wymiaru sprawiedliwości i ich rodzin odbędzie się 11 marca o 20.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Radomiu przy ul. Rapackiego 6. Rozpocznie się Mszą św., w czasie której homilię wygłosi o. Joseph Vadakkel, a także udzieli indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II. O. Joseph został opiekunem duchowym wspólnoty modlitewnej prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości pod patronatem Jana Pawła II.

Opiekunem i kapelanem wspólnoty będzie ks. Arkadiusz Latosek, duszpasterz akademicki. Więcej informacji udzielają koordynatorzy spotkania: Anna – tel. 784 496 092 lub Robert – tel. 509 865 394.

Tak o posłudze o. Vadakkela mówi ks. Sławomir Płusa, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Polsce: – O. Joseph ujmuje swoją miłością i oddaniem Jezusowi w Eucharystii. Prostota jego wiary otwiera serca na spotkanie z miłością Bożą. Jego posługa jest wyraźnie namaszczona charyzmatami Ducha Świętego. Swoim głoszeniem słowa Bożego prowadzi do doświadczenia Boga pełnego mocy i miłości.

Sabu Sebastian Vadakkel urodził się 16 stycznia 1965 r. w miejscowości Kallarkutty w stanie Kerala w Indiach. Jest najstarszym z trojga rodzeństwa. Wstąpił do seminarium Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu w Kottayam. Tam przyjął imię Joseph. Studiował teologię i filozofię. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. Rok później założył Ośrodek Rekolekcyjny w Kalady. W 1997 r. przyjechał po raz pierwszy do Europy, aby prowadzić rekolekcje. W 2003 r. udał się na Filipiny, gdzie ukończył studia doktoranckie. Założył Centra Rekolekcyjne „Eucharystyczny Płomień” w Niemczech i Belgii. Od kilku lat odwiedza również inne kraje: Polskę, Słowację, Słowenię i Czechy. W swojej posłudze prowadzi rekolekcje dla rodzin, kapłanów, osób starszych i samotnych, dzieci i młodzieży oraz wszystkich, którzy chcą słuchać słowa Bożego. Cechami charakterystycznymi wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem są adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła. Uczestnicy najczęściej odkrywają na nowo sens życia z Bogiem, doświadczają radości zjednoczenia z Nim, goją też rany psychiczne i fizyczne. Świadczą o tym składane świadectwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma