Nowy numer 33/2018 Archiwum

Usłysz mój głos...

– Ta płyta jest o mocnym zabarwieniu wielkopostnym – zdradza Daniela Czerwińska.

W radomskim kościele pw. Świętej Trójcy odbył się Koncert Wielkopostny, promujący nową płytę zespołu Gaudeamus „Usłysz mój głos...”. Grupa działa przy tej świątyni niemal 23 lata. – Płyta jest o mocnym zabarwieniu wielkopostnym. Znajduje się na niej 19 pieśni – współczesnych oraz tradycyjnych. Słychać tam bardzo dużo muzyki instrumentalnej. Ta muzyka wypływa z naszych serc – mówi Daniela Czerwińska, założycielka i kierownik zespołu Gaudeamus.

Zespół wywodzi się z parafialnej scholi, do której w 1992 r. dołączyła grupa instrumentalna. Obecnie tworzy go 15 osób. W sekcji wokalnej jest 8 kobiet, w sekcji instrumentalnej – 7 muzyków. Gaudeamus ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w kraju i za granicą. Jak mówi pani Daniela, często na koncertach muzycznie wspomagają ich przyjaciele. Na kolejny Koncert Wielkopostny zespół zaprasza 29 marca o 16.00 do radomskiego kościoła pw. Matki Bożej Królowej Świata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma