Nowy numer 46/2019 Archiwum

Akcja "Konkubinat to grzech" już przyniosła oczekiwane skutki

Biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży, jest zdania, że kampania billboardowa "Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż" już przyniosła oczekiwane skutki. Z kolei część mediów uważa akcję za kontrowersyjną, bo wywołała ogromną burzę wśród Polaków.

Zdaniem bp. Henryka Tomasika kampania nikogo nie atakuje, lecz broni wartości. - Wielką wartością jest małżeństwo i sakrament małżeństwa. O tym mówi ten plakat. Gdyby pojawiły się plakaty z treścią np. pamiętaj, nie kradnij, czy atakowalibyśmy je, wiedząc, że są osoby, które zajmują się tym procederem? Tymczasem z wielu informacji wynika, że plakat "Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż" uświadomił niektórych osobom problem. Jest to wyzwanie dla nas wszystkich, aby odbudować szacunek dla wielkiej wartości, którą jest małżeństwo, sakrament małżeństwa i wierność małżeńska - powiedział bp Tomasik w cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Przypomnijmy, że w kilku miastach w Polsce, również w Radomiu, pojawiły się plakaty o treści "Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż". Akcja Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin chce zwrócić uwagę na rosnącą od lat liczbę związków partnerskich. Billboardy są częścią akcji, która ma zachęcić młodych do zawierania związków małżeńskich. Kampania w pełni wystartuje 25 marca.

Przeczytaj też komentarz: "Bóg strzelił sobie w stopę?"

Nasza sonda: Jak oceniasz kampanię billboardową "Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż"?

« 1 »

Zobacz także

 • airami
  15.03.2015 12:00
  Konkubinat jest wtedy kiedy jakiekolwiek dwie osoby żyją ze sobą bez żadnego ślubu czy to cywilnego czy kościelnego. Różnica między tymi ślubami jest taka, że jeden z nich można zawierać bez żadnych konsekwencji kilkakrotnie w swoim życiu jeśli ma się taką ochotę. Natomiast drugi generalnie raz w życiu. Nad tym drugim trzeba dobrze zastanowić się jak już na niego godzimy się. Bo zazwyczaj nie ma odwrotu. Tak czy inaczej warto pewne sprawy uregulować jeśli traktuje się poważnie tą drugą osobę. Natomiast KK traktuje życie swoich wiernych katolików bez ślubu czy też mających ślub cywilny na równi-jako konkubinat. Takie osoby, które uważają się za katolików powinni, oczywiście jeśli to możliwe wziąć ślub kościelny. Bo cóż stoi na przeszkodzie, że dwie młode, wolne osoby, wierzące w Boga, a nawet praktykujące żyją bez tego ślubu pod jednym dachem jak "mąż i żona"?!
 • voy
  01.04.2015 19:24
  Temat bardzo aktualny w związku z nadchodzącymi Świętami. Sumienie szczególnie w tym czasie przypomina grzesznikom o tym, jaką drogą powinni się kierować chcąc zbawić swoją duszę. To jednak nie dla każdego jest takie proste. Są bowiem osoby które nie potrafią żyć samotnie. Jestem od kilku lat w tzw. nieformalnej separacji. Brak bliskiej osoby, (okazywanie uczuć, potrzeba miłości) doprowadziła w konsekwencji do tego że zdecydowałem się na związek z inną kobietą. Wsparcie jakie otrzymałem pozwoliło mi na normalne funkcjonowanie. Muszę tu nadmienić, że po rozpadzie mojego małżeństwa, ZUPEŁNIE! straciłem kontrolę nad życiem. Szukałem zapomnienia w alkoholu, co w konsekwencji doprowadziło do jeszcze większych problemów. Po pewnym czasie udało mi się podnieść z pozycji horyzontalnej, ale teraz nie radzę sobie z brakiem obecności Boga w moim życiu. Nie uczestniczę w życiu kościoła, bo musiałbym zerwać bliski kontakt z moją przyjaciółka, a to tylko krok od kolejnej depresji... Koło się zamyka. Może znajdzie się osoba, która pomoże mi lepiej zrozumieć mój problem.
 • terrorysta
  01.06.2015 17:52
  hvgjdnvbgnfdbgdf knfdgvsdfnvbgj
  doceń 0
 • Gość
  13.07.2016 11:27
  Polecam Ci skontaktować się wspólnotą trudnych małżeństw Sychar www.sychar.org, Bóg Cię kocha pamiętaj o tym jemu zależy na każdym z nas. Z Panem Bogiem Emil
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama