Nowy numer 2/2021 Archiwum

O Jezusie - Nauczycielu nauczycieli

W najbliższą niedzielę 15 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia nauczycieli i wychowawców "Jezus Chrystus - Nauczyciel nauczycieli".

- Poprowadzi go ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek MIC, wieloletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, jeden z najbliższych współpracowników polskiego papieża i jeden z najwybitniejszych znawców jego myśli. Obecność księdza profesora wpisuje się w całoroczny program spotkań organizowanych przez duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji, w trakcie których staramy się zapoznawać systematycznie i gruntownie z myślą społeczną św. Jana Pawła II - wyjaśnia ks. Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Dzień skupienia przebiegał będzie pod hasłem: "Jezus Chrystus - Nauczyciel nauczycieli". Ks. prof. Szostek wygłosi dwie konferencje i homilię w czasie Mszy św., której przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. - Przewidziany jest także bardzo miły akcent podczas dnia skupienia. Młodzież i dzieci z kółka teatralnego z Klwowa wystawią specjalnie przygotowaną na ten dzień sztukę teatralną, opowiadającą o życiu św. Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców do udziału w tym dniu skupienia - mówi ks. Wojtyła.

Program:

10.00 - rozpoczęcie i konferencja (kaplica WSD)

10.45 - adoracja Najświętszego Sakramentu - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania

11.15-11.40 - kawa, herbata (refektarz)

11.40-12.15 - spektakl "Święty Stanisław Kostka"

12.15-12.55 - konferencja (aula św. Jana Pawła II)

13.00 - Msza św. (kaplica WSD)

14.00 - wspólny posiłek (refektarz).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama