Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bez Ducha nie ma dobrego prawnika

- Św. Jan Paweł II, jako człowiek z Polski, będzie dotykał serc wszystkich prawników, a to będzie się rozszerzać na całą Polskę - powiedział w homilii o. Joseph Vadakkel.

Wspólnota Jana Pawła II skupiająca prawników, pracowników wymiaru sprawiedliwości swoją działalność rozpoczęła Mszą św. w radomskim kościele pw. św. Jadwigi Królowej. Eucharystię sprawowali o. Joseph Vadakkel, który wygłosił homilię, i ks. Arkadiusz Latosek.

Pomysł zawiązania takiej wspólnoty pochodzi od o. Josepha. - Powstał podczas spotkania i rekolekcji w Jedlni. Rozmawialiśmy z ojcem na temat problemów związanych z naszym zawodem i wówczas ojciec zaproponował, żeby stworzyć wspólnotę modlitewną prawników, żeby spotykać się, modlić, jak również uczestniczyć w konferencjach dotyczących problematyki naszego zawodu – powiedziała Anna Szymańska, prawniczka.

Do grupy należy również prawnik Robert Barszczyński. Jak powiedział, liczy na to, że będzie się ona rozwijała. - Chcemy się w tej wspólnocie wzmacniać duchowo - mówił. - To, według mnie, ważne i zachęcam wszystkich prawników, żeby przyłączyli się do nas, modlili się z nami o dary Ducha Świętego, bo bez nich nie ma ani dobrego człowieka, ani dobrego prawnika.

  O. Joseph Vadakkel (z prawej) i ks. Arkadiusz Latosek w czasie Eucharystii inaugurującej działalność Wspólnoty Jana Pawła II
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
O. Joseph zaproponował również, aby patronem wspólnoty został św. Jan Paweł II. Swój wybór uzasadnił tak: - Po pierwsze, bo jest patronem Płomienia Eucharystycznego. Po drugie, bo pewnego dnia miałem piękny sen. Śniłem, że św. Jan Paweł II błogosławi Eucharystią. Poza tym, nauczanie św. Jana Pawła II bardzo mnie poruszyło, zwłaszcza to dotyczące rodziny. Jak wiemy, rodzina jest czymś bardzo ważnym. Jego nauczanie, bardzo głębokie, mądre i wypełnione Duchem, będzie przyświecało temu ruchowi i obszarowi jego działania. Głęboko wierzę też, że jego nauczanie będzie przemieniało serca ludzi, będzie ich głęboko dotykało. Św. Jan Paweł II, jako człowiek z Polski, będzie dotykał serc wszystkich prawników, a to będzie się rozszerzać na całą Polskę. I właśnie dlatego wybrałem go jako patrona grup prawniczych. Oni mają do spełnienia ważną rolę w społeczeństwie. Jezus powiedział: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”. To prawo to jest prawo miłości.

Opiekunem duchowym Wspólnoty Jana Pawła II został ks. Latosek, duszpasterz akademicki.

Po zakończonej Eucharystii o. Vadakkel udzielił indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Jan Pawła II. Później była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prawnicy i pracownicy wymiaru sprawiedliwości skupieni wokół Wspólnoty Jana Pawła II zapraszają na kolejne spotkanie 17 kwietnia o 20.00, również do radomskiego kościoła pw. św. Jadwigi Królowej.

  Po Eucharystii o. Vadakkel udzielił indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Jan Pawła II
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma