Nowy numer 33/2018 Archiwum

W czym tkwi jej niezwykłość

Przyjść na to spotkanie mógł każdy, chociaż zaproszenie skierowane było zwłaszcza do pań o imieniu Krystyna. Gościem wieczoru była Krystyna Joanna Szymańska, znana radomska plastyczka.

Radomska „Łaźnia” zaprosiła 13 marca na wieczór artystyczny z okazji II Zlotu Krystyn Radomia i Regionu. Gościem wieczoru była wyjątkowa kobieta Krystyna Joanna Szymańska, artysta plastyk, dyrektor Wydziału Kultury UM w Radomiu. Kilka dni temu pani Krystyna obchodziła jubileusz - 35 lat pracy twórczej.

Okolicznościowa wystawa prac artystki - „Fotografia. Malarstwo. Rysunek” - została zorganizowana właśnie w radomskiej „Łaźni”. Z tą wystawą w tle, pani Krystyna opowiadała o swojej twórczej pasji, inspiracjach oraz o tym, jak koleje życia wpływały na jej twórczość. Przygotowała też dla wszystkich niespodziankę.

Na początku był to krótki, ale niezwykle interesujący i pouczający wykład dotyczący rysowania portretów. Po tej lekcji pani Krystyna zaproponowała, że namaluje portret jednej z pań obecnych na sali, oczywiście pani musiała mieć na imię Krystyna. Chwilę później, obecni byli świadkami powstawania owego portretu. Artystka stworzyła go przy użyciu węgla, kredy i pasteli. 

Specjalnie dla Krystyn zaśpiewała też świetna wokalistka Iwona Skwarek, założycielka i kierownik chóru Gospel Radom, działającego od 2006 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.

Z kolei bard i poeta Stanisław (Stanley) Borecki wykonał przy własnym akompaniamencie kilka piosenek. Oczywiście wszystko było z dedykacją dla solenizantek - Krystyn.

Wracając do domów z tego artystycznego wieczoru Krystyny niosły ze sobą  kwiat tulipana - prezent od radomskiej „Łaźni”. A jak zapowiedziała Beata Drozdowska, dyrektor RKŚTiG „Łaźnia”, kolejne spotkanie Krystyn już za rok. Nie wiadomo jeszcze tylko, kto będzie bohaterem wieczoru.

  Jeszcze chwila skupienia i portret prawie gotowy
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma