Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Arka" pomoże przygotować dobry wniosek

To nie falstart na prima aprilis. Od 1 kwietnia można składać wnioski w 9. odsłonie konkursu "Działaj lokalnie". Akcja zbierania wniosków potrwa do 11 maja.

Jakie pomysły mają szansę na wygraną? Przeróżne. Np. rok temu Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Tymienianki" w ramach konkursu przygotował projekt pikniku nadwiślańskiego "Bliżej natury". Był chleb ze smalcem i ogórkiem oraz pierogi. Do tego piosenki ludowe. W pikniku wzięło udział około 800 osób. Z kolei w Błotnicy przygotowano projekt "Piłkarze z Błotnicy". W jego ramach przeprowadzano systematyczne treningi oraz mecze dla środowiska lokalnego z udziałem piłkarzy seniorów, trampkarzy i juniorów.

W przygotowaniu projektów pomaga Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu. "Arka" w programie "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, uczestniczy od 2005 r. - Celem Programu "Działaj Lokalnie" jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. W ramach konkursu wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności. Do udziału zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę lub planują prowadzić działania w gminach: Borkowice, Chotcza, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala, Lipsko, Pionki, Sienno, Solec nad Wisłą, Zakrzew - mówi Agnieszka Banasik z "Arki".

Wnioski należy składać pocztą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.system.dzialajlokalnie.pl od 1.04.2015 do 11.05.2015 r.

Dla instytucji, które chcą wziąć udział konkursie, "Arka" organizuje bezpłatne spotkania szkoleniowe, które odbędą się w siedzibach Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu. Chcący wziąć udział w szkoleniu proszeni są o kontakt z Agnieszką Banasik tutaj.

Oto terminy i miejsca szkoleń organizowanych przez "Arkę":

25.03, godz. 10.00 (ul. Chrobrego7/9, 26-600 Radom)

15.04, godz. 16.30 (ul. pl. Stare Miasto 2, 26-600 Radom)

29.04, godz. 16.30 (ul. pl. Stare Miasto 2, 26-600 Radom)

- Istnieje również możliwość, by - po uprzednim uzgodnieniu - szkolenie odbyło się na terenie gminy przystępującej do konkursu - informuje Agnieszka Banasik.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod adresem:

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu, ul. Chrobrego 7/9, 26-600 Radom, tel. 48 360 69 51 (poniedziałek-piątek od 14.00 do 19.00). Adres mejlowy tutaj.

  Plakat promujący konkurs

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma