Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rowerem do klasztoru? Czemu nie!

W Roku Życia Konsekrowanego chcą odwiedzać klasztory, które znajdują się na terenie naszej diecezji. 18 kwietnia pojadą do skaryszewskich klarysek.

Akcja Katolicka w naszej diecezji od 3 lat organizuje „ak.wycieczki”. Do udziału w nich zaprasza wszystkich sympatyków jazdy rowerowej. Na dwóch kółkach jeździli już do różnych parafii w diecezji. W Roku Wiary w ciągu dwóch weekendów odwiedzili wszystkie nasze sanktuaria.

W Roku Życia Konsekrowanego Akcja Katolicka swoje „ak.wycieczki” zorganizowała pod hasłem: „Rowerem do klasztoru”. - Chcemy jeździć do zgromadzeń, które są w naszej diecezji, poznawać życie zakonne; jak siostry zakonne i zakonnicy przeżywają swój dzień, czym się zajmują poza modlitwą. Naszą wdzięcznością za ich obecność w diecezji będzie modlitwa - wyjaśnia Dariusz Sajak, koordynator rowerowych wycieczek.

Pan Dariusz mówi, że dzięki tym wyprawom wszyscy czują się zdrowsi, bo jazda na rowerze rozwija tężyznę fizyczną. - Ale one pozwalają też nam zastanowić się nad naszym życiem i podjąć trud ciągłego nawracania się. Nasze życie duchowe powinno polegać na tym, by cały czas się nawracać, ciągle być lepszymi i stawiać Jezusa Chrystusa w centrum swojego życia - mówi.

18 kwietnia, w sobotę, rowerzyści wybiorą się do klasztoru sióstr klarysek w Skaryszewie. - Jest to zakon kontemplacyjny. Ludzie mało wiedzą o ukrytym życiu. Siostry oprowadzą nas, na ile to będzie możliwe, po swoim klasztorze. Opowiedzą o charyzmacie, wyjaśnią, czy naprawdę nie mogą wyjść do świata i jak się ze światem kontaktują. Myślę, że i dla młodzieży, i dla osób starszych będzie to ciekawe doświadczenie - mówi D. Sajak.

Jerzy Skórkiewicz, prezes Zarządu DIAK, jeździ na rowerze od kilku lat. Pokonał już kilka tys. kilometrów, z czego mniej więcej połowę z Akcją Katolicką. - Od 3 lat organizujemy wyprawy rowerowe pod wspólnym hasłem: „ak.wycieczki”. W roku poświęconym osobom życia konsekrowanego chcielibyśmy odwiedzić klasztory. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze, by się przyłączyli. To będą niecodzienne spotkania z siostrami zakonnymi i zakonnikami - zachęca.

Na razie Akcja Katolicka przygotowała 3 trasy wycieczek.

18 kwietnia pojadą do sióstr klarysek w Skaryszewie. Trasa liczy ok. 18 km. Zbiórka o 9.00 przed radomskim kościołem NSJ na Glinicach (ul. Słowackiego). Powrót ok. 14.00.

16 maja wybiorą się do Sióstr Służek NMP Niepokalanej do Mariówki. Trasa liczy około 46 km. Zbiórka o 10.40 na dworcu PKP (wejście główne), powrót ok. 20.00.

13 czerwca odwiedzą opactwo cystersów w Wąchocku. Trasa liczy około 41 km. Zbiórka o 8.45 na dworcu PKP (wejście główne). Powrót ok. 17.00.

Swój udział w „ak.wycieczce” należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 509 231 943 lub wysyłając e-mail: ak.wycieczka@o2.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na: ak.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma