Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bez nadziei trudno

- Niech Chrystus zmartwychwstały błogosławi. Wtedy także przez Państwa pracę i zaangażowanie zmartwychwstanie dobro i wiara w ludzkich sercach - życzył zebranym na spotkaniu bp. Henryk Tomasik.

Spotkania świąteczne są tradycją wpisaną w działalność Stowarzyszenia Środowiska "Inicjatywa". To okazja do rozmów przy stole, na którym czekają na gości świąteczne potrawy, oraz do złożenia sobie życzeń. Na zaproszenie prezes Lucyny Wiśniewskiej razem z członkami i sympatykami stowarzyszenia oraz osobami, które współpracują i wspierają działalność stowarzyszenia, spotykają się również zaproszeni goście.

Gościem honorowym wielkanocnego spotkania był bp Henryk Tomasik. Obecnych powitała Lucyna Wiśniewska. Życzyła , aby zbliżające się święta Wielkiej Nocy upłynęły radośnie i spokojnie. - Niech te najważniejsze dla nas święta napełnią nas też nadzieją na przyszłość i pokojem, mimo trudnej sytuacji i wewnątrz, i na zewnątrz naszego kraju. Niech Pan da nam wszystkim siłę do dawania świadectwa, do wspólnego działania tam, gdzie to jest możliwe, i oby nam dał pokój - mówiła.

Do nadziei nawiązał też w swoich życzeniach ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz radomskiej kurii.

- Dzięki Chrystusowi łatwiej nam znosić wszystkie przeciwności losu i trudności, bo zyskujemy coś najcenniejszego dla życia - nadzieję. Bez nadziei jest trudno żyć. Dlatego dziękujemy Panu Bogu za nią, bo człowiek, który ma nadzieję jest silny. Życzę, aby Państwo byli ludźmi, którzy noszą w sobie wielki jej ładunek i promieniowali nadzieją na swych bliskich. Każde spojrzenie na krzyż umacnia nas w takiej postawie i w pogodnym przyjęciu także i trudniejszych chwil – powiedział kanclerz. Po złożeniu życzeń ks. Poniewierski poświęcił przygotowane pokarmy.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa obchodziło 15. rocznicę istnienia. „Celem stowarzyszenia jest tworzenie środowisk realnej pomocy dla integralnego rozwoju osób wewnątrz wspólnot rodzinnych, lokalnych i narodowych. Cel ten członkowie Stowarzyszenia realizują przy poszanowaniu praw, godności i wolności osoby ludzkiej, dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności oraz pokoju społecznego. Źródło swej obecności i wysiłków członkowie Stowarzyszenia rozpoznają w żywej tradycji chrześcijańskiej” - tak o Stowarzyszeniu można przeczytać na stronie internetowej. Więcej na: srodowiskoinicjatywa.pl.

Świąteczne spotkania "Inicjatywy" to zawsze okazja do rozmów i wymiany poglądów   Świąteczne spotkania "Inicjatywy" to zawsze okazja do rozmów i wymiany poglądów
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Pokarmy poświęcił ks. Edward Poniewierski. Z lewej ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu   Pokarmy poświęcił ks. Edward Poniewierski. Z lewej ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama