Nowy numer 4/2021 Archiwum

Świątecznie z Caritas

Wszyscy, którzy się zgłosili, otrzymali świąteczne paczki żywnościowe. Wydano ich 300.

Tak jak w każde święta Caritas Diecezji Radomskiej przychodzi z pomocą najbardziej potrzebującym i przygotowuje dla nich paczki świąteczne. - W tym roku przygotowaliśmy 300 paczek. Pozyskiwaliśmy żywność do tych paczek z dwóch źródeł - z Banku Żywności i ze zbiórek, które były prowadzone w supermarketach. Niektóre artykuły dokupiliśmy ze środków własnych - powiedział ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

Wielkość paczki uzależniona była od ilości osób w rodzinie. Zawartość paczki to oprócz podstawowych artykułów, które są potrzebne do codziennego życia, również artykuły niezbędne do przygotowania świątecznego stołu: jajka, chrzan, majonez, wędlina.

Zapisy na paczki świąteczne prowadzone były dwa tygodnie przed terminem ich wydawania. Jak mówi ks. Wójcik, to dlatego, żeby przygotować odpowiednią liczbę paczek i aby dostali je wszyscy, którzy takiej pomocy potrzebują. Oczywiście osoby, które się zgłaszają po pomoc, muszą spełnić pewne warunki. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 420 zł. Potrzebne jest też zaświadczenie z parafii.

- Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zebrać tak dużą ilość żywności i przygotować te 300 paczek. Darczyńcom składamy Bóg zapłać i dziękujemy za hojność serca, a jednocześnie, życzymy, aby i dla nich Święta Wielkiej Nocy były świętami radości i nadziei w Zmartwychwstanie Jezusa - powiedział ks. Wójcik.

Tradycyjnie w Wielki Czwartek w jadłodajni Caritas prowadzonej dla osób bezdomnych i bezrobotnych, przygotowano świąteczny poczęstunek. Księża dyrektorzy radomskiej Caritas - Grzegorz Wójcik, Robert Kowalski i Damian Drabikowski - pobłogosławili pokarmy i po wspólnej modlitwie złożyli obecnym życzenia świąteczne. Życzyli zdrowych, trzeźwych i błogosławionych Świąt, aby Zmartwychwstały Jezus dał im siłę i nadzieję na lepsze jutro.

Na poczęstunek złożył się nie tylko tradycyjny barszcz, ale bezdomni otrzymali także suchy prowiant. Było to możliwe dzięki ludziom dobrego serca - darczyńcom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama