GN 32/2018 Archiwum

Oddech nadziei dla Wioli

W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia o 14.00, na Rynku Wielkim w Szydłowcu rozpocznie się "Szydłowiecki Marsz Życia - Oddech nadziei dla Wioli". Będą zbierane pieniądze na przeszczep płuc dla chorej na mukowiscydozę Wioli.

Mukowiscydoza to bardzo ciężka choroba genetyczna. Mimo intensywnego leczenia, systematycznie wyniszcza cały organizm Wioli. Jedyną nadzieją dla niej jest przeszczep płuc. Na to potrzeba jednak dużo pieniędzy.

Marsz rozpocznie się na szydłowieckim rynku. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Radomską, Widok, Kościuszki, Kilińskiego. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele władz miasta, powiatu i szkół, piłkarze MKS Szydłowianka Szydłowiec, zawodnicy Rodzinnej Akademii Sportu, Green Ducks Radom i wiele innych.

W czasie imprezy będzie prowadzona zbiórka krwi. Na scenie wystąpią lokalni artyści: Dominika Wąs, Olga Czarnota, Tomasz Kraska, Żaneta Sasin oraz przedstawiciele szydłowieckich szkół. Gwiazdą imprezy będzie zespół Playboys.

- Dodatkowo będą prowadzone licytacje, z których wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie Wioli. Licytowane będą między innymi płyty zespołu Enej i Kayah, voucher do hotelu w Zakopanem. Ponadto na szydłowieckim rynku będą stoisko z ciastem, loteria oraz - dla smakoszy - grochówka. Atrakcjami dla dzieci będą wóz strażacki i policyjny - zachęca do udziału w tej akcji charytatywnej alumn radomskiego seminarium Krystian Korba.

Organizatorem Szydłowieckiego Marszu Życia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy parafii pw. Narodzenia NMP w Szydłówku. Pomysłodawcami są alumni Krystian Korba i Konrad Jóźwik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma