Nowy numer 3/2021 Archiwum

Głosuj na jerzykowe wieże i kontraruch

Do 13 kwietnia można głosować na dwa projekty radomskiego budżetu obywatelskiego, które znalazły się w czołówce pierwszego ogólnopolskiego konkursu "Mieszkam tu! Mądre pomysły na mądre miasto". Nie trzeba się logować ani wypełniać ankiety - wystarczy kliknąć opcję "podoba mi się".

Pierwszy z projektów to "Internet w harmonii z przyrodą i ludźmi - jerzykowe wieże". Zrodził się w związku z docieplaniem mieszkań. Otwory wentylacyjne są wtedy zatykane, a wróble i jerzyki tracą miejsca, w których mogą założyć gniazdo. Zgodnie z założeniem projektu, w 3 dzielnicowych parkach w Radomiu mają powstać jerzykowe wieże z miejscami lęgowymi. Powstaną tam też kioski multimedialne, umożliwiające osobom wypoczywającym w parkach łączność z internetem.

Tu można oddać głos.

Drugi z nominowanych radomskich projektów to "Ułatwienia rowerowe". Projekt Bractwa Rowerowego w Radomiu zakłada dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd na wszystkich ulicach jednokierunkowych w mieście. Ich zdaniem tzw. kontraruch jest tanią formą poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu rowerowego.

Tu można oddać głos.

W konkursie uczestniczą zarówno mieszkańcy, czyli autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których są one realizowane. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach - "obywatelskiej" i "samorządowej". Głosowanie trwa do 13 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone 22 kwietnia na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama