Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przyjdź i dotknij miłosierdzia!

Już w sobotę 18 kwietnia o 18.00 w radomskim Automobilklubie rozpocznie się Apel Młodych "Dotknij miłosierdzia". Oprócz adoracji krzyża przewidziano koncert zespołu TGD i występ grupy Wyrwani z Niewoli. Apel będzie ostatnim diecezjalnym spotkaniem przy symbolach ŚDM. Zakończy się około 21.15.

Symbole ŚDM są w naszej diecezji od 30 marca. Krzyż i ikona odwiedziły centra przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, parafie, wspólnoty, szkoły, szpitale i hospicja. - W wielu miejscach w czasie modlitwy przy krzyżu nie zabrakło momentów pięknych i wzruszających, w których młodzi manifestowali swoje przywiązanie do wiary. Wiemy, że oni potrzebują mocnego doświadczenia Bożego miłosierdzia i chcą go przeżywać w radosnej wspólnocie, wśród swoich rówieśników. Udział w Apelu Młodych może być szansą na osobiste przeżycie prawdy o Bożym miłosierdziu w atmosferze radości zmartwychwstania - mówi bp Henryk Tomasik.

- Gorąco zapraszam na Apel Młodych "Dotknij miłosierdzia", który odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18 w radomskim Automobilklubie. W trakcie spotkania, oprócz adoracji krzyża, przewidziano koncert zespołu TGD oraz występ grupy Wyrwani z Niewoli. Apel będzie ostatnim diecezjalnym spotkaniem przy symbolach Światowych Dni Młodzieży. Dla wielu młodych będzie to ostatnia szansa na osobiste spotkanie z krzyżem Światowych Dni Młodzieży. Szczególne zaproszenie kieruję do wszystkich duszpasterzy wraz z grupami, ministrantami i członkami scholi. W tym roku nie organizowaliśmy corocznych spotkań dla bierzmowanych w sanktuariach naszej diecezji, pragnąc, by młodzi gromadzili się przy znakach Światowych Dni Młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania z Radomia wspólnym spotkaniem będzie Apel Młodych. Bardzo proszę wszystkich duszpasterzy przygotowujących uczniów do tego sakramentu o troskę, by młodzi uczestniczyli w Apelu - dodaje bp Tomasik.

MZDiK uruchomiło dla uczestników spotkania dodatkowe linie autobusowe: K1 (os. Prędocinek), K2 (os. Południe), K3 (os. Gołębiów), K4 (os. Wośniki). Zaletą takiego połączenia jest przewiezienie uczestników pod sam Automobilklub. Organizatorzy zachęcają, by samochody osobowe parkować na parkingu przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym przy ul. Chrobrego. Parking dla autobusów przygotowany będzie przy ul. Warszawskiej, obok cmentarza prawosławnego.

Organizatorzy apelują o zgłaszanie grup w recepcji. - Bardzo prosimy księży o opiekę nad swoimi grupami w czasie koncertu i zabranie fioletowych stuł. W czasie Apelu chcemy stworzyć młodym możliwość spowiedzi i rozmowy z księżmi - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator ŚDM.

W niedzielę 19 kwietnia o 12.30 w radomskiej katedrze bp Tomasik będzie przewodniczył Mszy św., po której nastąpi pożegnanie symboli. Krzyż i ikona Matki Bożej rozpoczną peregrynację w diecezji sandomierskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama