Nowy numer 2/2021 Archiwum

Frecce Tricolori i inne gwiazdy na Air Show

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Air Show 2015" odbędą się 22 i 23 sierpnia na radomskim lotnisku na Sadkowie. Organizatorzy planują każdego dnia aż 570 minut pokazów. Udział w imprezie potwierdziły m.in. ekipy z Grecji, Niemiec, Izraela, Włoch czy Hiszpanii. Centrum Informacji Turystycznej zachęca radomian do wynajmowania mieszkań gościom "Air Show".

Występy w powietrzu rozpoczną się każdego dnia imprezy już o godz. 9, a zakończą około 19. Od godz. 8 będą sprzedawane bilety. Po 11.00 rozpocznie się pokaz Aeroklubu Polskiego. Od 12.15 zaplanowano blok wojskowy.

Już 35 uczestników z Polski i zagranicy potwierdziło swój udział w "Air Show 2015". Na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze, po niezwykle widowiskowym występie w 2011 r., wracają do Radomia ulubieńcy publiczności - Zespół Akrobacyjny Sił Powietrznych Republiki Włoskiej Frecce Tricolori z 313. Grupy Pokazowej z bazy lotniczej Rivolto na samolotach MB-399. Grupa wystąpi w składzie 10 samolotów.

Zamiar przysłania na pokazy dwóch samolotów - jednego do pokazu, drugiego na wystawę - potwierdził Dowódca Sił Powietrznych Austrii. Obie maszyny to szkolno-treningowe turbośmigłowe pilatusy PC-7.

Na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych zaprezentuje się też zespół Królewskich Duńskich Sił Powietrznych Baby Blue. Instruktorzy-piloci z Danii przylecą do Radomia z bazy lotniczej w Karup czterema samolotami T-17 saab supporter, które służą do szkolenia selekcyjnego kandydatów na pilotów. Hiszpańskie Siły Powietrzne skierują zaś do Radomia śmigłowcową grupę Patrulla Aspa.

Centrum Informacji Turystycznej organizuje znaną już radomianom z minionych edycji "Air Show" akcję "Chcesz zarobić? Wynajmij mieszkanie na Air Show!".

Każdego, kto dysponuje wolnym mieszkaniem lub chociaż pokojem i mógłby przyjąć polskiego lub zagranicznego turystę, prosi się o kontakt osobisty, telefoniczny bądź e-mailowy z Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Traugutta 3 (tel. 48/360 06 10, e-mail: tutaj) bądź z Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rwańskiej 16 (tel. 48/386 91 92, e-mail: tutaj). Konieczne będzie podanie liczby miejsc, jakie będzie można udostępnić, numeru telefonu kontaktowego oraz informacji, jakie języki obce się zna.

Podniebne pokazy już w sierpniu   Podniebne pokazy już w sierpniu
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama