Nowy numer 48/2022 Archiwum

Jan Paweł II i jego encykliki

Spotkanie będzie dotyczyło pewnych zagadnień, które podejmował papież Polak: zagadnienie ludzkiej pracy, jej godności, a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia.

W najbliższą niedzielę 19 kwietnia, o 17.00, w kościele oo. jezuitów pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Tybla 4 w Radomiu odbędzie się Msza św. dla nauczycieli i wychowawców. Po Eucharystii obecni przejdą do sali konferencyjnej  Wydziału Katechetycznego Kurii Radomskiej, gdzie będą uczestniczyć w comiesięcznym spotkaniu formacyjnym. - W tym roku, w ramach spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji, zapoznajemy się w sposób systematyczny i możliwie gruntowny z myślą społeczną Jana Pawła II, zawartą w jego encyklikach społecznych. Na niedzielnym spotkaniu będziemy kontynuowali dyskusję nad pierwszą encykliką społeczną Jana Pawła II Laborem exercens, w której papież podjął zagadnienie ludzkiej pracy, jej godności, a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia - mówi ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Gościem spotkania i prelegentem będzie ks. Łukasz Zieliński doktorant w katedrze Teologii Kultury Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prelegent wygłosi referat „Duchowość pracy w encyklice Laborem exercens Jana Pawła II”.

Na niedzielne spotkanie ks. Wojciech serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, a także wszystkich zainteresowanych chcących włączyć się w inicjatywę zgłębiania społecznej myśli Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy