Wyklejana resursa, szkicowana katedra

Na Międzyszkolny Konkurs "Radom - moje miasto" składają się część matematyczno-przyrodnicza i plastyczna. Konkurs organizowany jest przez PSP nr 32 im. J. Piłsudskiego przy ul. Jarzyńskiego 3 w Radomiu.

- To była trzecia edycja konkursu plastycznego i druga konkursu matematyczno-przyrodniczego. Zaproszenia do udziału w tych konkursach wysyłamy do wszystkich radomskich szkół podstawowych. Widzimy, że z roku na rok zainteresowanie konkursami rośnie. Wszystkie otrzymane prace plastyczne ocenia komisja, której przewodniczy Grzegorz Kwiecień, radomski artysta-plastyk. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w naszym konkursie za rok. Będziemy chcieli, żeby jego formuła była trochę zmieniona. Może zaproponujemy wykonanie prac przestrzennych? Zmiany chcemy wprowadzić też w konkursie matematyczno-przyrodniczym - powiedziała Aleksandra Kaleta, dyrektor PSP nr 32.

Konkurs matematyczno-przyrodniczy przygotowały: Barbara Boguszewska - nauczycielka przyrody i Elżbieta Grzegorczyk - nauczycielka matematyki.

Laureatem pierwszego miejsca w tym konkursie został Bartosz Mrozek z PSP nr 9. W przygotowaniach do konkursu pomagała mu Marta Budzyńska, nauczycielka matematyki. Wśród pytań w teście najwięcej problemów sprawiło mu to dotyczące ludowego zwyczaju oczepin. Drugie miejsce przypadło Sarze Cukierskiej (PSP 32) i Julii Kostrzewie (PSP 4). Na trzecim miejscu znalazło się również dwoje uczniów: Anna Pasternak (PSP 32) i Igor Indyk (PSP 9)

Barbara Boguszewska gratuluje Bartoszowi Mrozkowi, laureatowi pierwszego miejsca w konkursie matematyczno-przyrodniczym   Barbara Boguszewska gratuluje Bartoszowi Mrozkowi, laureatowi pierwszego miejsca w konkursie matematyczno-przyrodniczym
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
- To była druga edycja konkurs matematyczno-przyrodniczego, rozszerzona tym razem o wielokulturowość Radomia. Pytania dotyczyły także zabytków miasta, jego przyrody i zwyczajów. Uczniowie fantastycznie poradzili sobie z rozwiązaniem testu. Do naszego konkursu przystąpiło 21 uczniów klas piątych z siedmiu szkół - podsumowuje Barbara Boguszewska.

Konkurs plastyczny przygotowała Beata Chudziak, nauczycielka plastyki i muzyki. - Na konkurs plastyczny wpłynęło niemal 100 prac z 9 szkół. Każda szkoła mogła dostarczyć do nas tyle prac, ile zostało wykonanych przez uczniów. Przyjmujemy wszystkie, żeby każde dziecko czuło się docenione. Prace ocenia nasza profesjonalna komisja. Ja tego nie robię, chociaż bardzo bym chciała, bo są wśród nich również te wykonane przez moich uczniów - mówi.

Nadesłane prace plastyczne były na tak wysokim i wyrównanym poziomie, że oceniająca je komisja przyznała po trzy równorzędne miejsca pierwsze, drugie i trzecie.

Pierwsze miejsce zajęły: Magdalena Piechurska (PSP 2), Ada Witkowska (PSP 24) i Marta Królik (PSP 31). Miejsce drugie przypadło: Weronice Gielniowskiej (PSP 32), Maji Gołosz (PSP 34) i Hannie Janickiej (PSP 34). Nagrody za zajęcie trzeciego miejsca otrzymały: Oliwia Okolus (PSP 7), Nikola Trybuła (PSP 34) i Barbara Kędzierska (PSP 31).

Laureaci chętnie opowiadają o swoich pracach i uzasadniają wybór tematu. Marta Królik chciała spróbować, czy ma jakiś talent, i wysłała swoją pracę na konkurs. Narysowała radomska katedrę. Rysunek wykonała ołówkiem.

Barbara Kędzierska będzie zdawać do szkoły plastycznej i zależy jej na punktach do tej szkoły. - Narysowałam Muzeum Wsi Radomskiej, ponieważ bardzo często tam jeżdżę z rodzicami. To miejsce bardzo dobrze mi się kojarzy - powiedziała.

Magdalena Piechurska bardzo lubi rysować i malować. Jej praca to misternie wykonana wyklejanka, która przedstawia budynek Resursy Obywatelskiej.

Wszyscy uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni w obydwu konkursach otrzymali upominki oraz dyplomy. Dyplomy otrzymali również nauczycie opiekunowie.

Honorowy patronat nad konkursem objął Radosław Witkowski, prezydenta Radomia.

Laureaci konkursu matematyczno-przyrodniczego   Laureaci konkursu matematyczno-przyrodniczego
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Laureaci konkursu plastycznego   Laureaci konkursu plastycznego
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..