GN 32/2018 Archiwum

Egzorcyzm Leona XIII na Gołębiowie

To już piąta wspólnota w Radomiu. Radomską parafię Chrystusa Króla w Radomiu nawiedziła figura św. Michała Archanioła.

W parafii działa wspólnota czcicieli św. Michała Archanioła. Swoją Mszę św. mają w każdy 3. piątek miesiąca.

- Modlą się do swego patrona, który jest obrońcą Kościoła, a więc modlą się za cały Kościół - mówi ks. Marcin Andrzejewski, administrator parafii.

Nawiedzenie to właściwie inicjatywa tej wspólnoty, a zaczęło się od rozmowy z jednym z jej członków.

- Jakiś czas temu mężczyzna ze wspólnoty czcicieli św. Michała Archanioła zapytał mnie: „Proszę księdza, byłem w jednej z parafii w diecezji tarnowskiej. Tam po każdej Mszy św. odmawiany jest egzorcyzm papieża Leona XIII. Dlaczego nie można by tego zrobić także u nas?” - wspomina ks. Marcin.

Duszpasterz przygotował tekst modlitwy, by można go było wyświetlać w kościele i od kilku miesięcy jest odmawiany po Mszach św. Do tej inicjatywy doszła kolejna, nawiedzenie parafii przez figurę św. Michała Archanioła z włoskiego sanktuarium w Gargano.

Odwiedziny trwają 24 godziny. - Przy figurze zorganizowaliśmy spotkania modlitewne dla dzieci, osób starszych, samotnych i chorych. Wierni otrzymują specjalne indywidualne błogosławieństwo. Nawiedzenie kończy Msza św. z aktem zawierzenia całej parafii opiece Pogromcy mocy piekielnych, bo takim jest św. Michał Archanioł - mówi ks. Andrzejewski.

Egzorcyzm to bardzo krótka modlitwa, którą warto odmawiać:

Modlitwa Leona XIII

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy.
A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie,

mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma