GN 42/2020 Archiwum

Powiedz TAK rodzinie!

W ostatnią niedzielę miesiąca, 31 maja, ulicami trzech miast naszej diecezji: Radomia, Starachowic i Opoczna przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie.

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. - Majowy marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Zachęcamy do uczestnictwa przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia - mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - Polska”.

IV Radomski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie Msza św. o 15.00 w kościele św. Jana (ul. Rwańska). Po Eucharystii będzie przemarsz od kościoła farnego ulicami: Rwańską  Żeromskiego na plac przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Tam o godz. 17 będzie finał marszu: ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego, wręczenie nagród, piknik rodzinny i występy artystyczne.

Ulicami Starachowic Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie po raz drugi. Rozpocznie go o 15.00 Msza św. w kościele Wszystkich Świętych. O godz. 16 rozpocznie się przemarsz ul. Radomską, Konstytucji 3 Maja, al. Armii Krajowej na plac pod Skałkami, gdzie do 20.00 będzie trwał piknik rodzinny.

Już dziś zapraszamy na II Starachowicki Marsz dla Życia i Rodziny. Nie może Cię zabraknąć! Powiedz TAK rodzinie! - zachęcają do udziału organizatorzy.

W Opocznie marsz poprzedzą III Opoczyńskie Dni Rodziny. Rozpoczną się już w poniedziałek, 25 maja. Organizatorzy przygotowali m.in. koncerty, prelekcje, spektakle i warsztaty poświęcone relacjom ojciec - dziecko, prowadzone przez Fundację Św. Cyryla i Metodego - Inicjatywę TatoNet. Szczegółowy program tutaj.

Marsz dla Życia i Rodziny 31 maja poprzedzi Msza św. o 15.00 w intencji życia i rodziny w kościele Nawiedzenia NMP. Po Marszu odbędzie się piknik dla dzieci na terenie za MDK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama