Nowy numer 49/2020 Archiwum

Raúl Lozano poprowadzi Czarnych Radom

Jako trener Raúl Lozano wywalczył z polską reprezentacją srebrny medal w Mistrzostwach Świata w 2006 r. W najbliższym sezonie poprowadzi drużynę Czarnych Radom.

- Radom ma młodą i silną ekipę. Liczę na współpracę za zawodnikami i działaczami klubu. Pliński, Kampa to jedni z fundamentów zespołu. Chcę także współpracować z byłym trenerem Robertem Prygielem, którego znam bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon przyniesie wiele emocji, ale też i radości. Bardzo się cieszę z powrotu do Polski. Mam bardzo miłe wspomnienia z waszego kraju. Liga polska jest bardzo silna, więc jestem podekscytowany walką o ligowe punkty. Uważam, że Czarni mają bardzo dobrą młodzież, dopiero co zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Oni w połączeniu z Plińskim, Kampą i Żalińskim powinni stworzyć bardzo ciekawą drużynę, mogącą walczyć o najwyższe cele - deklarował R. Lozano, nowy szkoleniowiec Czarnych.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, nie krył nadziei związanych z prowadzeniem radomskiej drużyny przez tak znakomitego szkoleniowca. - Liczymy na czarodziejskie dotknięcie mistrza. Czarni mają zagorzałych kibiców i świetnych zawodników. Przy współpracy z tak znakomitym szkoleniowcem mamy nadzieję na znakomite wyniki. Ufam, że już za dwa lata będziemy oglądać mecze Czarnych w nowej hali. Sport, o czym mówiłem wielokrotnie, postrzegam jako markę promującą Radom - mówił prezydent.

Raúl Lozano urodził się 3 września 1956 r. w La Plata. Jako zawodnik był rozgrywającym. Ale najwięcej osiągnął jako trener. W latach 1974-1987 pracował w Argentynie. Potem prowadził włoskie drużyny siatkarskie, zdobywając z nimi klubowe mistrzostwo świata, mistrzostwo Włoch i superpuchar Włoch. Lozano dwukrotnie prowadził reprezentację Hiszpanii, był też trenerem reprezentacji Niemiec. Z polską kadrą w 2006 r. wywalczył wicemistrzostwo świata oraz 5. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 r.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Raúl przyjął naszą ofertę. Nakreśliliśmy plan, który został przyjęty przez trenera. Mam nadzieję, że młodzi zawodnicy pod okiem Lozano rozwiną się i ich talent eksploduje, na co bardzo liczę - mówił Mariusz Szyszko, prezes Cerrad Czarnych Radom.

Nowy znakomity trener to nadzieja na świetne wyniki   Nowy znakomity trener to nadzieja na świetne wyniki
Od lewej: Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Mariusz Szyszko, prezes Cerrad Czarni Radom, i Raúl Lozano
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama