Nowy numer 33/2018 Archiwum

19 osób podtrutych amoniakiem

Gaz rozprzestrzenił się po halach produkcyjnych, gdy awarii uległa jedna z maszyn.

Amoniak uwalniał się w jeden z hal produkcyjnych radomskiej firmie Jadar Techmatik, która produkuje elementy budowlane.

Jak poinformował Konrad Neska, rzecznik prasowy radomskiej straży pożarnej, z powodu chwilowej awarii jednego z urządzeń wydostało się z niego ok. jednego metra sześciennego amoniaku w formie gazowej. Amoniak w tej firmie używany jest w procesie azotowania.

19 osób podtrutych amoniakiem trafiło natychmiast do radomskich szpitali. Ich życiu nic nie zagraża. Strażacy ewakuowali z zagrożonych hal 140 pracowników.

Hala, w której doszło do wycieku amoniaku została przewietrzona. Urządzeniem, które uległo awarii, zajmą się serwisanci.

Na miejsce zdarzenia przyjechało siedem zastępów straży pożarnej, policja, prokurator oraz inspektor ochrony środowiska.

W związku z wystąpieniem awarii Wydział Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu poinformował, że nie występuje zagrożenie dla mieszkańców miasta Radomia.

Firma Jadar Techmatik działa w Radomskiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma