GN 48/2020 Archiwum

Przyjdź, Duchu radości!

Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada 24 maja. W wieczór poprzedzający tę uroczystość w radomskiej katedrze odbędzie się czuwanie modlitewne.

Rada Ruchów i Stowarzyszeń, ks. Sławomir Płusa i ks. Piotr Walkiewicz zapraszają 23 maja księży, osoby konsekrowane i świeckie do udziału w Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Czuwanie rozpocznie się w radomskiej katedrze o 20.30. Pod hasłem: "Przyjdź, Duchu radości!” poprowadzi je redemptorysta o. Paweł Drobot.

W programie m.in. namaszczenie olejem radości. Organizatorzy zapraszają do pomocy w tej posłudze zwłaszcza księży neoprezbiterów.

Msza św. rozpocznie się ok. 22.45. Przewodniczył jej będzie bp Henryk Tomasik.

W niedzielę 24 maja w radomskiej katedrze odbędzie się Dzień Jedności. O godz. 16 zaplanowano spotkanie z reżyserem Leszkiem Dokowiczem. W konferencji i modlitwie podejmie on temat znaków czasu, przez które Bóg dziś do nas mówi.

Od 17.15 będzie czas adoracji i ewangelizacji.

Na pl. Konstytucji 3 Maja o godz. 19 rozpocznie się koncert uwielbienia Zespołu 33.

Grupa powstała w 2007 r. Tworzą ją muzycy od lat zaangażowani w ważne inicjatywy chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce (m.in. Na Fali Wielbienia). Artyści Zespołu 33 są dobrze znani publiczności z uczestnictwa w takich formacjach, jak TGD, Gospel Joy, Pinokio Brothers, Lumen czy Bogu Jedynemu Chwała (Poldek Twardowski).

Przyjdź, Duchu radości!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama