Nowy numer 24/2018 Archiwum

W radomskim sztabie radość i oczekiwanie

Oklaski i okrzyki: "Andrzej Duda! Andrzej Duda!" brzmiały długo po ogłoszeniu pierwszych wyników.

Gdy jednak przemówienie rozpoczął prezydent Bronisław Komorowski, zapadła cisza, do której zresztą wzajemnie się namawiano: - Uciszmy się, przemawia urzędujący prezydent.

Pewne niezadowolenie wywołała końcowa część przemówienia. - To nie jest dobrze, że jeszcze urzędujący prezydent wciąż odwołuje się do podziałów i zapowiada ich utrwalanie - mówił potem senator Wojciech Skurkiewicz. Parlamentarzysta, pytany o wizytę Andrzeja Dudy w Radomiu, powiedział: - Byłoby dobrze, gdyby taka wizyta udała się jeszcze przed zaprzysiężeniem. To byłaby dobra okazja do spotkania się prezydenta elekta z wyborcami, którzy go poparli w naszym regionie. Chcę przypomnieć, że zarówno w pierwszej, jak i najprawdopodobniej w drugiej turze wyborów we wszystkich okręgach u nas wygrał właśnie A. Duda.

Senator, pytany o to, czy datą takiej wizyty mógłby być 25 czerwca, a więc rocznica radomskiego robotniczego protestu z czerwca 1976 r., potwierdza, że to bardzo dobra propozycja. - Musimy tu jednak uwzględnić, że ustalenie daty takiej wizyty to nie tylko nasza strona, ta radomska, ale też i wielu innych okoliczności - podkreśla.

- Bez wątpienia radomska komisja ”Solidarności” powinna wystosować takie zaproszenie - mówi Kazimierz Staszewski, działacz ”Solidarności”, prześladowany po proteście radomskiego czerwca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma