GN 48/2020 Archiwum

Rodzina - wspólnota - Polska

"Udział w Marszu dla Życia i Rodziny niech będzie naszą radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania godności i życia każdego człowieka".

W ostatnią niedzielę maja ulicami Radomia przejdzie IV Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku przyświeca mu hasło: „Rodzina – wspólnota – Polska”. Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie.

– Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. To święto rodzin stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nich, przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia – mówiła Małgorzata Górka z duszpasterstwa rodzin.

Organizatorzy marszu w tym roku zwracają uwagę na to, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządowej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tu dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań.

– Dziś rodzina potrzebuje mocnego publicznego wsparcia, dzięki Marszom dla Życia i Rodziny możemy pokazać prawdziwą, prorodzinną twarz Polski. W kraju wciąż brakuje dobrych rozwiązań prawnych wspierających rodzinę. Dlatego udział w marszu niech będzie naszą radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania godności i życia każdej osoby – mówi Robert Dominiczak z komitetu organizacyjnego radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie Msza św. o 15.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela (fara) przy ul. Rwańskiej. Eucharystii przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Około 16.30 marsz wyruszy od kościoła farnego ulicami Rwańską i Żeromskiego na plac przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Będzie mu towarzyszyła orkiestra strażacka. Około 17.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego rozpoczną się imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Będzie ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego oraz wręczenie nagród laureatom. Ich temat brzmiał: „Kto w rodzinie, ten nie zginie”. Na scenie zaplanowano występy artystyczne. Wszystko będzie połączone z piknikiem rodzinnym. Rodziny z dziećmi, które wezmą udział w marszu, otrzymają upominki.

Patronat honorowy nad Marszem dla Życia i Rodziny – Radom 31 maja objęli: abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Rada Miejska w Radomiu.

Do udziału w tym ważnym wydarzeniu w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszają Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej oraz Jerzy Skórkiewicz – koordynator Marszu dla Życia i Rodziny, prezes Akcji Katolickiej w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama