Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nocą do Matki Pocieszenia w Błotnicy

IX Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszy 13 czerwca o godz. 21 z radomskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Pątnicy będą mieli do pokonania 25 km.

Pielgrzymkę mężczyzn od 9 lat organizują Rycerze Kolumba. "Jak co roku, pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez ojców duchownych będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego" - zachęcają do udziału.

Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o 7.00 w błotnickim sanktuarium, skąd bezpłatnie autobusy odwiozą pątników do Radomia.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Rodzina żyjąca w pełni". Pątnicy na podstawie Ewangelii, tekstów św. Jana Pawła II i katolickiej nauki społecznej będą rozważać, jak wspierać chrześcijańską rodzinę i jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi.

Zapisy (z dowodem osobistym - potrzebny nr PESEL do ubezpieczenia lub zgoda rodzica w przypadku osób niepełnoletnich) prowadzone są:

- poprzez formularz na stronie internetowej Rycerzy Kolumba.

- w Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00;

- w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 18 na placu przed kościołem MB Częstochowskiej (ul. Wernera 57).

W pielgrzymce mogą wziąć udział chłopcy i mężczyźni, którzy podołają trudom nocnej wędrówki.

Szczegółowe informacja i trasa pielgrzymki na stronie Rycerzy Kolumba.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma