Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nocą do Matki Pocieszenia w Błotnicy

IX Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszy 13 czerwca o godz. 21 z radomskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Pątnicy będą mieli do pokonania 25 km.

Pielgrzymkę mężczyzn od 9 lat organizują Rycerze Kolumba. "Jak co roku, pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez ojców duchownych będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego" - zachęcają do udziału.

Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o 7.00 w błotnickim sanktuarium, skąd bezpłatnie autobusy odwiozą pątników do Radomia.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Rodzina żyjąca w pełni". Pątnicy na podstawie Ewangelii, tekstów św. Jana Pawła II i katolickiej nauki społecznej będą rozważać, jak wspierać chrześcijańską rodzinę i jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi.

Zapisy (z dowodem osobistym - potrzebny nr PESEL do ubezpieczenia lub zgoda rodzica w przypadku osób niepełnoletnich) prowadzone są:

- poprzez formularz na stronie internetowej Rycerzy Kolumba.

- w Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00;

- w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 18 na placu przed kościołem MB Częstochowskiej (ul. Wernera 57).

W pielgrzymce mogą wziąć udział chłopcy i mężczyźni, którzy podołają trudom nocnej wędrówki.

Szczegółowe informacja i trasa pielgrzymki na stronie Rycerzy Kolumba.

Nocą do Matki Pocieszenia w Błotnicy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama