Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Dziecięcy uśmiech" w Jedlińsku

- Wszystkim nagrodzonym serdecznie dziękujemy i dedykujemy słowa: "Uśmiech dziecka rozgania czarne chmury i nie sposób go nie odwzajemnić" - mówiła Ewa Ofiara, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej gminy Jedlińsk.

W sali posiedzeń podradomskiej Rady Gminy Jedlińsk po raz czwarty dorośli członkowie szacownego gremium oddali swoje miejsca dzieciom i młodzieży. Wybrany w całkowicie dorosłej procedurze młody zarząd poprowadził posiedzenie rady, które przyznało nagrody "Dziecięcy uśmiech" osobom i instytucjom. Choć gremium, które debatowało nad nominacjami do nagrody, było całkiem dorosłe, to zdobywców typowali i nominowali uczniowie szkół z gminy Jedlińsk.

Wśród odznaczonych był ks. prał. Henryk Ćwiek, proboszcz parafii Jedlińsk. - Bardzo ucieszyła mnie nominacja do tej nagrody. Wśród wielu działań, od 10 lat jako parafia organizujemy kolonie dla najmłodszych parafian w Zakopanem. Ja, jako proboszcz, staram się być obecny podczas każdego ważnego wydarzenia, jakie dzieje się w Publicznej Szkole Podstawowej, która nominowała mnie do nagrody, i w innych placówkach oświatowych na terenie parafii. To rodzi prawdziwe i mocne więzi. Dla mnie to ważny dowód uznania w roku, gdy przeżywam złoty jubileusz święceń kapłańskich, a w Jedlińsku jestem proboszczem od 1987 r. - mówi ks. Ćwiek.

- W tej sali raz w miesiącu odbywają się sesje Rady Gminy. Zapadają tu ważne decyzje, które mają wpływ na to, jak się żyje w naszej gminie. Wasza obecność tutaj, drodzy młodzi, jest ważną lekcją dojrzałości obywatelskiej. Może w przyszłości będziecie tu zasiadali wy, jako radni gminy. Może będziecie posłami na Sejm RP, a może wśród was jest przyszły prezydent RP? - mówiła Anna Kwiecień, sekretarz rady.

Nagrodzonych dziecięcej Radzie Gminy przedstawiała Ewa Ofiara, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej. W kategorii osób fizycznych odebrali je: ks. prał. Henryk Ćwiek - nominował go samorząd uczniowski PSP im. T. Kościuszki w Jedlińsku, Małgorzata Sobień, dyrektor PSP w Ludwikowie - nominowana przez uczniów, Elżbieta Łoboda, dyrektor PSP w Bierwcach - nominowana przez uczniów, Dorota Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Wierzchowinach - nominowana przez samorząd uczniowski, Lidia Kutkiewicz, pedagog szkolny w  Zespole Szkół Publicznych we Wsoli - nominowana przez uczniów, Andrzej Rajkowski, działacz promujący muzykę klasyczną - nominowany przez uczniów  PG w Jedlińsku. W kategorii "instytucje i firmy" nagrody odebrali: Marek Bal, właściciel firmy "Kratki" - nominowany przez PG we Wsoli, Grzegorz i Anna Imiołkowie, właściciele firmy "Mini Market" - nominowani przez PSP w Jedlance oraz Fabryka Farb i Lakierów "Śnieżka".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama