Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kolejny sukces Mariusza

Marek Piekarczyk po przesłuchaniu utworu, który nagrał Mariusz Kita ze swoim opiekunem, zakwalifikował go do udziału w festiwalu "Integracja malowana dźwiękiem". Zachwyciły go barwa i moc głosu Mariusza.

Mariusz jest uczestnikiem prowadzonych przez diecezjalną Caritas Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Brał udział w VIII Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni. Był to jego kolejny sukces muzyczny.

- Jest to konkurs, w którym osoby niepełnosprawne śpiewają razem z osobami pełnosprawnymi, dzięki czemu się integrują - wyjaśnia Karol Wójcik, który prowadzi zajęcia muzyczne w WTZ.

Do udziału w przeglądzie wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Jury do przesłuchań konkursowych zakwalifikowało tylko 30 duetów, 3 kabarety i 3 zespoły.

- Nagraliśmy utwór i wysłali. Mariusza spośród wielu zgłoszeń wyłonił Marek Piekarczyk. Wielokrotnie powtarzał, że Mariusz ma mocny głos, tylko nie do końca ukształtowany, ale zachwyciły go barwa i siła głosu Mariusza - mówi K. Wójcik.

Podczas trzydniowego festiwalu Mariusz szkolił się pod okiem znanych artystów, m.in. Marka Piekarczyka, Roberta Janowskiego, Ani Rusowicz, Sebastiana Riedla i Artura Barcisia. Ich wskazówki i sama praca z nimi okazały się bezcenną lekcją.

- Śpiew daje mi dużo radości. Śpiewam od dziecka. Na WTZ zacząłem się rozwijać. W Bochni mogłem się dużo nauczyć. Lubię muzykę, ona ze mnie wypływa. Chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć muzycznie - powiedział Mariusz.

M. Kita ma już na swoim koncie wiele osiągnięć wokalnych. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce podczas Festiwalu Piosenki Turystycznej w Marculach, trzykrotnie wygrywał festiwal "Słowo i piosenka" w Iłży. W tym roku zajął II miejsce w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy razem".

K. Wójcik z wykształcenia jest muzykoterapeutą. To on przygotowuje uczestników WTZ do konkursów i występów. - Staram się, żeby czuli muzykę. Jeżeli zbliża się konkurs, ćwiczą minimum godzinę dziennie. Wśród naszych podopiecznych jest jeszcze wiele perełek muzycznych, do tej pory nieodkrytych - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama