Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dopóki oddycham, nie tracę nadziei

Wiola Brzeźniak od lat zmaga się z mukowiscydozą. By zebrać pieniądze na jej leczenie, w Szydłowcu 18 czerwca odbędzie się Wielki Festyn Charytatywny pod nazwą "Dopóki oddycham, nie tracę nadziei".

Impreza odbędzie się w Szydłowcu nad zalewem przy ul. Folwarcznej o godz. 18. Dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczyny.

Wiola od urodzenia choruje na mukowiscydozę - śmiertelną chorobę genetyczną, która coraz szybciej wyniszcza jej organizm i atakuje narządy wewnętrzne. Nie może już oddychać bez specjalistycznej aparatury, która towarzyszy jej każdego dnia. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep płuc. Operacja, której podjąć może się klinika w Austrii, kosztuje aż 150 tys. euro. Mimo tego, że dla Wioli były organizowane już różne akcje, nadal brakuje pieniędzy.

Gwiazdą imprezy będzie legendarny radomski zespół IRA, który zagra swoje największe przeboje. Oprócz niego wystąpią Zuzanna Gadowska, utalentowana szydłowiecka wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki, oraz Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska-Kamiennej. Jest to grupa wykonująca muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, głównie bębnów afrykańskich. Zaśpiewa też Gospel Radom, który nagrał chórki do najnowszej piosenki IRY "Wybacz".

Podczas festynu będzie licytacja, m.in. pióra z dedykacją abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Bilety-cegiełki w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu koncertu - 40. Można je kupić m.in. w biurze portalu Nasz Szydłowiec oraz w Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu "Zamek". Istnieje również możliwość kupienia biletu przez internet, szczegóły pod adresem mailowym tutaj.

Dopóki oddycham, nie tracę nadziei  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama