Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dopóki oddycham, nie tracę nadziei

Wiola Brzeźniak od lat zmaga się z mukowiscydozą. By zebrać pieniądze na jej leczenie, w Szydłowcu 18 czerwca odbędzie się Wielki Festyn Charytatywny pod nazwą "Dopóki oddycham, nie tracę nadziei".

Impreza odbędzie się w Szydłowcu nad zalewem przy ul. Folwarcznej o godz. 18. Dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczyny.

Wiola od urodzenia choruje na mukowiscydozę - śmiertelną chorobę genetyczną, która coraz szybciej wyniszcza jej organizm i atakuje narządy wewnętrzne. Nie może już oddychać bez specjalistycznej aparatury, która towarzyszy jej każdego dnia. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep płuc. Operacja, której podjąć może się klinika w Austrii, kosztuje aż 150 tys. euro. Mimo tego, że dla Wioli były organizowane już różne akcje, nadal brakuje pieniędzy.

Gwiazdą imprezy będzie legendarny radomski zespół IRA, który zagra swoje największe przeboje. Oprócz niego wystąpią Zuzanna Gadowska, utalentowana szydłowiecka wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki, oraz Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska-Kamiennej. Jest to grupa wykonująca muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, głównie bębnów afrykańskich. Zaśpiewa też Gospel Radom, który nagrał chórki do najnowszej piosenki IRY "Wybacz".

Podczas festynu będzie licytacja, m.in. pióra z dedykacją abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Bilety-cegiełki w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu koncertu - 40. Można je kupić m.in. w biurze portalu Nasz Szydłowiec oraz w Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu "Zamek". Istnieje również możliwość kupienia biletu przez internet, szczegóły pod adresem mailowym tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma