Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do Czarnej Madonny z Akcją Katolicką

Pielgrzymi z Radomia wyjadą 8 lipca. W ciągu trzech dni pokonają około 190 km.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w tym roku już po raz 10. Grupa organizowana pod patronatem Akcji Katolickiej na pielgrzymi szlak wyruszy z Radomia 8 lipca, by po trzech dniach dołączyć w Częstochowie do kilkudziesięciu grup z całego kraju.

- Pielgrzymka rowerowa to rekolekcje w drodze oparte na codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie, które odbędą się bez względu na pogodę. Centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia. Pielgrzymi tworzą wspólnotę, którą łączą wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do "dwóch kółek". Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty - mówi Jerzy Skórkiewicz, prezes Diecezjalnego Instytutu AK, i zachęca, by wraz z nimi wyruszyć na pielgrzymi szlak.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będą uroczystości na Jasnej Górze. - Wszystkie grupy zbiorą się przy archikatedrze częstochowskiej 11 lipca o 10.00. Po wspólnej modlitwie zostanie zawiązana wspólnota pielgrzymkowa i wygłoszone świadectwa przez przedstawicieli poszczególnych grup. Słowo do zgromadzonych wygłosi bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Udzieli on także błogosławieństwa na ostatni odcinek drogi. Potem w zwartej kolumnie wszyscy uczestnicy przejadą pod szczyt jasnogórski. O godz. 13 na wałach będzie sprawowana Msza św. - wyjaśnia J. Skórkiewicz.

Zapisy pod nr. tel.: 604 403 843. Szczegóły uczestnictwa w pielgrzymce, zapisy, regulamin, karta uczestnictwa TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama