Nowy numer 24/2021 Archiwum

Seminarium czeka na kandydatów

Zarówno rektor, jak i członkowie zarządu WSD czekają na chętnych do wstąpienia na drogę studiów i formacji do kapłaństwa.

- Drodzy maturzyści, zarówno tegoroczni, jak i ci z lat wcześniejszych. Czas egzaminu dojrzałości to zazwyczaj okazja podejmowania ważnych decyzji życiowych. To egzamin z umiejętności projektowania swojego życia według Bożych oczekiwań. Czas stawiania pytań o przyszłość dorosłego życia. Alumni naszego seminarium w codziennej modlitwie modlą się za was o dar rozeznania Bożego powołania. Może Bóg kieruje do ciebie wezwanie, abyś swoją przyszłość powierzył Chrystusowi wzywającemu cię na drogę życia kapłańskiego? Jeśli pragniesz poświęcić się całkowicie sprawie Bożej oraz rozeznajesz na modlitwie głos Chrystusowego wezwania na drogę kapłańską, zapraszamy do rektoratu seminarium (Radom, ul. Młyńska 23/25) - mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

Stawiając się w seminarium, kandydaci powinni mieć ze sobą następujące dokumenty:

- podanie do księdza rektora seminarium,

- życiorys,

- metrykę chrztu i bierzmowania,

- świadectwo dojrzałości,

- świadectwo ukończenia szkoły średniej,

- opinie księdza proboszcza i katechety,

- ksero dowodu osobistego,

- zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia,

- 4 fotografie (podpisane).

Czas zgłoszeń w czasie I tury upływa w sobotę 4 lipca (druga będzie we wrześniu). Egzamin wstępny oraz rozmowy kwalifikacyjne odbędą się we wtorek i środę (7 i 8 lipca).

- Egzamin wstępny obejmuje znajomość podstawowych wydarzeń z historii Kościoła oraz prawd wiary i moralności chrześcijańskiej - wyjaśnia rektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama