Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie żyje Waldemar Ochnia

Urodził się w Radomiu w 1952 r. Był znanym parodystą i artystą kabaretowym.

Waldemar Ochnia znany był z umiejętności naśladowania głosu wielu znanych osób. Parodiował między innymi Lecha Wałęsę, Adama Michnika, Daniela Olbrychskiego, Władysława Bartoszewskiego czy Zygmunta Kałużyńskiego.

Występował w "Podwieczorku przy mikrofonie". W "Polskim Zoo", granym w TVP na początku lat 90. XX w., podkładał głosy wielu znanych osób. Można go było oglądać w programach Tadeusza Drozdy: "Dyżurny Satyryk Kraju”, "Polska Agencja Satyryczna”. W programie "Szymon Majewski Show", jako jeden z uczestników "Rozmów w tłoku", parodiował Jerzego Urbana, Lecha Wałęsę, Józefa Oleksego, Janusza Rewińskiego i Waldemara Pawlaka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma