Wystawa w bibliotece przybliża postać papieża Polaka. Opowiadają o nim fotografie wykonane przez radomiankę Magdalenę Błażewicz i przedmioty z jej prywatnych zbiorów.
Magdalena Błażewicz lubi podróżować. Odwiedziła wiele miast w Polsce. Była też w Wiedniu, Wilnie, Pradze. Wszędzie tam fotografuje pomniki, tablice, witraże i miejsca związane ze św. Janem Pawłem II. Swoje zdjęcia prezentowała już na kilku wystawach. Ostatnią z nich - „Kult św. Jana Pawła II” - można oglądać do końca sierpnia w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ul. Baryckiej 2 (os. Południe II). Oprócz fotografii, znalazły się na niej pocztówki, broszury z monetami i karty telefoniczne.
- Jan Paweł II to nasz wielki rodak. Miał wielkie serce. Wiele mogliśmy się od niego nauczyć. Szczególnie zapamiętałam jego słowa: "Nie lękajcie się!". Poprzez tę wystawę chcę oddać mu cześć - mówi Magdalena. - Mam bardzo duży sentyment do Kałkowa-Godowa, bo od pomnika papieża, który znajduje się na terenie sanktuarium MB Bolesnej Pani Świętokrzyskiej, wszystko się zaczęło - dodaje.
M. Błażewicz pochodzi z Radomia. Jest studentką SGGW w Warszawie. Fotografowanie to jedna z wielu jej pasji, którą łączy z zamiłowaniem do podróży. Kolekcjonuje też monety, pocztówki, znaczki, muszelki.
Fotografią zainteresowała się w II klasie szkoły podstawowej. Jej tajniki zgłębiała na kółku fotograficznym prowadzonym przez Ewę Kutyłę. Jak mówi, najbardziej lubi fotografować zachody słońca i przyrodę, może dlatego, że jest romantyczką.
Magdalena jest laureatką wielu konkursów fotograficznych, m.in.: "Foto Lato", "Przyłapani na czytaniu" i "Śladami przydrożnych kapliczek". Otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym przez MDK w Radomiu, nagrodę specjalną marszałka województwa mazowieckiego za zestaw zdjęć "Zachód słońca w Augustowie".
Jej fotki publikowane były w "Promyku Jutrzenki".
Do tej pory zorganizowała już kilkanaście wystaw poświęconych m.in. św. Janowi Pawłowi II, pomnikom i grobom sławnych ludzi, przyrodniczym impresjom czy Radomiowi. Prezentowane były w ośrodkach kultury, bibliotekach, szkołach i kościołach w Radomiu, Skaryszewie, Lipsku, Wolanowie, Zwoleniu, Iłży, Wierzbicy, Kałkowie-Godowie, Jedlińsku, Parznicach i Kuczkach.