Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nasi na najwyższym podium

Uczestnicy Parafiady spędzili miło czas w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Brali udział w zawodach sportowych, warsztatach artystycznych i muzycznych.

Zakończyły się finały 27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestniczyło w nich 1400 osób z 8 krajów: Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Hiszpanii, Niemiec i Estonii. Drużyna Parafialnego Klubu Sportowego ze Zwolenia, jak co roku, odniosła na Parafiadzie ogromne sukcesy. Dziewczęta pod opieką trenerów Stanisława Kwaśnika i Andrzeja Ostrowskiego zdobyły złoty medal w piłce siatkowej, w kategorii liceum. Skład drużyny to: Angelika Toporek , Angelika Giermasińska, Olga Jaron, Weronika Kwaśnik, Marta Lenart, Karolina Markiewicz, Jagoda Przepiórka, Magdalena Kupczyk, Jagoda Mizerska. Drużyna w tej samej kategorii zajęła również I miejsce w piłce koszykowej. Angelika Toporek i Olga Jaron zajęły II miejsce w piłce plażowej.

Jeden z najmłodszych uczestników drużyny Adam Ostrowski zajął II miejsce w ringo i IV miejsce w pływaniu w stylu dowolnym. Do podium zabrakło mu 0,3 sekundy. Trener A. Ostrowski zajął II miejsce w pływaniu stylem klasycznym i IV miejsce stylem dowolnym. Zaś najmłodszy uczestnik Parafiady - Przemek Ostrowski - brał udział w zawodach w ringo i pływaniu.

W konkursie wiedzy o Warszawie i architekturze współczesnej tuż za podium uplasowała się Aleksandra Mroczek.

Uczestnicy tego sportowo-kulturalnego wydarzenia byli też zaproszeni do uczestniczenia w codziennej modlitwie i Eucharystii. Czekały również na nich spotkania z ciekawymi ludźmi, głoszącymi poruszające świadectwa.

Olga Jaron i Angelika Toporek stanęły na podium na drugim miejscu (piłka plażowa)   Olga Jaron i Angelika Toporek stanęły na podium na drugim miejscu (piłka plażowa)
Archiwum drużyny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama