Nowy numer 24/2018 Archiwum

Oby nie skończyło się tragicznie

Apel insp. Rafała Korczaka, o którego rozpropagowanie prosił bp Henryk Tomasik, dotyczy bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz skutków zażywania dopalaczy.

Apel mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Policji:

Okres wakacyjny to szczególny czas dla nas wszystkich!

Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie, uczucie rozluźnienia, brak nadzoru ze strony rodziców czy opiekunów sprawia, że w szczególności młodzi ludzie narażeni są na szereg zagrożeń. Spędzając wolne chwile w domu czy tez nad wodą musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nieuwaga może powodować tragiczne w skutkach konsekwencje.

Większość utonięć jest rezultatem brawury i braku wyobraźni. Korzystając z kąpieli w miejscach niedozwolonych, często po spożyciu alkoholu, może skończyć się tragicznie. Nie zapominajmy o stałym nadzorze nad dziećmi, które przebywają w wodzie. Najważniejsze jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

Pamiętajmy też, że każdego roku w trakcie prac polowych zdarzają się wypadki z udziałem najmłodszych. Wynika to zarówno z niewłaściwej opieki nad dziećmi pomagającymi w gospodarstwie rolnym, jak i nałożeniem obowiązków przekraczających ich umiejętności.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń związanych z dopalaczami na terenie różnych miast Polski, w tym także na terenie Mazowsza, mazowieccy funkcjonariusze Policji ostrzegają przed konsekwencjami zażywania tego typu substancji. Pamiętajmy, że dopalacze to bardzo niebezpieczne mieszaniny różnych składników o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Badania laboratoryjne wykazały, że w dopalaczach znajdują się między innymi substancje: trutka na szczury, środki do prania czy kruszone szkło. Użycie nawet najmniejszej ilości tego typu środków może prowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet utraty życia.

Bezpieczeństwo jest Naszą wspólną sprawą!

Życzę Państwu udanych wakacji, mile i bezpiecznie spędzonych chwil, zarówno na urlopach, jak i w miejscach zamieszkania.

                                                                                                                                                                                   insp. Rafał Korczak

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma