Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przez 64 km na kołach

Pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Klwowie 20 osób pielgrzymowało do Sanktuarium w Studziannie.

Po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym i błogosławieństwie proboszcza ks. Stanisława Pudzianowskiego, pielgrzymi na rowerach wyruszyli na szlak. Pod przewodnictwem proboszcza, podziwiając piękno mijanych krajobrazów, mijali miejscowości: Klwów, Brzeski, Łęgonice Małe, Myślakowice i Gapinin. Do Sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannie dotarli w południe.

– Zawierzyliśmy Matce Bożej nasze rodziny i wszystkie intencje, które każdy indywidualnie przyniósł w swoim sercu. Nasza pielgrzymka odbyła się w dniu jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa Neri, założyciela zgromadzenia księży filipinów, którzy posługują w sanktuarium w Studziannie. Na tą okoliczność zostały przygotowane pamiątkowe, jubileuszowe medaliki, które otrzymaliśmy od księży filipinów – mówi Sławomir Szymczyk.

W drodze powrotnej pątnicy odwiedzili zabytkowy, drewniany kościół z XVI w, w Łęgonicach Małych. Tam, dzięki życzliwości i gościnności gospodarza miejsca, proboszcza ks. Tadeusza Żaka, na podwórku plebanii mieli dłuższy odpoczynek przy grillu, pieczonej kiełbasie i kawie. – Nasza organistka s. Danuta, gdy już się posililiśmy, przewodniczyła naszym wspólnym śpiewom – dodaje p. Sławomir.

W ciągu całej pielgrzymki rowerzyści przejechali 64 km.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma