Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z Zakopanego na Hel dla ŚDM

W ciągu 8 dni przejadą około 900 km, przemierzając kraj z południa na północ. Zatrzymują się na terenie mijanych po drodze parafii i promują Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczną się równo za rok w Krakowie.

Współorganizatorem wyprawy „Rowerem na Hel dla Światowych Dni Młodzieży” jest ks. Marek Pruszkowski, wikariusz z parafii pw. św. Stefana w Radomiu, który jest również odpowiedzialny za promocję ŚDM w diecezji radomskiej.

– Projekt „Rowerem na Hel dla Światowych Dni Młodzieży” ma pokazać społeczeństwu, że młodzi ludzie potrafią wspólnie realizować swoje pomysły poprzez aktywny styl życia oraz walkę z własnymi ograniczeniami i słabościami. Ten rajd to także szansa dotarcia do ludzi, którzy może z samą ideą ŚDM się nie spotkali – powiedział ks. Marek.

Uczestnicy wyprawy rozdają także materiały promujące młodych w Krakowie w 2016 roku. W wyprawie uczestniczy 12 osób. Najdłuższy odcinek, jaki pokonali, to 146 km z Kalwarii Zebrzydowskiej do Częstochowy. Codziennie uczestniczą w Mszy św. i - jak mówi ks. Pruszkowski - mają również okazję do rozmów o roli młodych w życiu Kościoła.

Uczestnicy tej ekstremalnej wyprawy rowerowej wrócą do Radomia 31 lipca.

  Spotkanie na trasie z grupą pielgrzymów z Bierunia Starego (rowerzysta z lewej ks. Marek Pruszkowski)
Archiwum ks. M. Pruszkowskiego

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma