Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tornister Pełen Uśmiechów

Do końca wakacji zostały tylko 2 tygodnie. Z myślą o potrzebujących dzieciach Caritas Diecezji Radomskiej kolejny raz organizuje akcję "Tornister Pełen Uśmiechów".

- Wyprawki szkolne otrzymają dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z naszej diecezji. Chcemy, by i one mimo trudnej sytuacji finansowej rodziców mogły iść do szkoły z uśmiechem i nowymi przyborami szkolnymi - wyjaśnia Iwona Stępniewska, koordynator akcji.

Zbiórki artykułów szkolnych przeprowadzone będą w najbliższy piątek i sobotę, 21 i 22 sierpnia, w radomskich hipermarketach - Do akcji włączyły się m.in. Real, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour i Biedronka. Uczestniczą w niej również Parafialne Zespoły Caritas, które otrzymały od nas plecaki. Przekazują je wiernym, którzy po wypełnieniu przyborami szkolnymi, zwracają je do parafii. Takie tornistry "pełne uśmiechów" przekazane zostaną dzieciom w danej parafii - mówi I. Stępniewska.

Najbardziej potrzebne są zeszyty, ale do koszyków wolontariuszy można też wkładać piórniki, ołówki, długopisy, kredki, farby, przybory kreślarskie. Jednym słowem wszystko to, co powinno się znaleźć w tornistrze ucznia.

Wyprawki szkolne wydawane będą 27 sierpnia. Każda rodzina, która ma troje lub więcej dzieci oprócz wyprawek otrzyma również plecak szkolny.

- Już dzisiaj chcemy podziękować wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy pomagają nam podczas tych zbiórek. W tym roku rozdamy ponad 600 wyprawek szkolnych najbardziej potrzebujących - mówi koordynatorka akcji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma